نوع خبر 
 
 
توسعه همکاری سازمان‌های زمین‌شناسی ایران و الجزایر
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به موجب تفاهم‌نامه امضا شده میان سازمان‌های زمین‌شناسی ایران و الجزایر،  همکاری‌های دو کشور در بخش زمین‌شناسی و معادن توسعه می‌یابد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌های دو کشور در بخش زمین‌شناسی و معادن با موضوعات تهیه نقشه زمین‌شناسی و سنجش از دور، زمین‌شناسی دریایی و هیدروژئولوزی، مخاطرات محیطی و زمین‌شناختی، ژئوفیزیک و ژئوشیمی، منابع کانیایی، سیستم‌های اطلاعاتی زمین‌شناختی، اکتشاف و فرآوری معادن، استخراج و فرآوری فسفات و برگزاری دوره‌های آموزشی علوم زمین و بانک داده معدنی و زمین‌شناسی با حضور وزیران صنایع ایران و الجزایر در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران به امضای روسای سازمان‌های زمین‌شناسی دو کشور رسید.

پیش از امضای این تفاهم‌نامه مهندس محمدرضا نعمت‌زاده  در دیدار با عبدالسلام بوشوارب ‌وزیر صنایع و معادن الجزایر با اشاره به روابط دوستانه و دیرینه دو کشور افزود: پس از برگزاری دو کمیسیون راهبردی بین ایران و الجزایر شاهد حضور شما با  ۱۰۰ شرکت الجزایری در ایران هستیم.

وی ضمن اشاره به علاقه‌مندی دو طرف برای توسعه و تعمیق همکاری‌های مختلف گفت:‌ ۱۹ توافق‌نامه به امضای دوطرف رسید  که نشان‌دهنده مفید بودن این سفر است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان از آمادگی شرکت‌های ایرانی برای انجام کار مشترک با شرکت‌های الجزایری خبرداد و یادآور شد: در زمینه معادن نیز توانمندی‌های مناسبی در ایران وجود داردکه امروز سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران با همتای خود تفاهم‌نامه ای برای ارتقای همکاری‌ها امضاء خواهند کرد.

همچنین در این دیدار ‌وزیر صنایع و معادن الجزایر، ‌ضمن تاکید بر گسترش تعاملات دو کشور افزود:‌ تمام شرایط مادی و انسانی  بین دو کشور وجود دارد که می‌تواند ما را در مسیر توسعه همکاری‌ها ارتقاء دهد و در صورتی که بتوانیم در همکاری‌ها مکمل یکدیگر باشیم خواهیم توانست الگویی در منطقه به شمار آییم.

عبدالسلام بوشوارب تصریح کرد: خوشبین هستیم همکاری‌های وسیعی که بین دو کشور صورت می‌گیرد موجب ارتقای هر چه بیشتر روابط دو کشور شود

   

یادآور می‌شود علاقه‌مندان می‌توانند اخبار تولید شده در روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور را در کانال رسمی این سازمان به آدرس irangsi@ مشاهده نمایند

خبر مرضیه کاظمی

 

 

 

سه شنبه 4 خرداد 1395  11:58:24

آخرین تاریخ بازدید : سه شنبه 22 آبان 1397  9:20:24
تعداد بازدید از این خبر : 3299