دریافت ۷ پروانه اکتشاف معدنی در خراسان شمالی

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۲:۴۰ کد : ۲۸۹۵۰ اخبار زمین شناسی استان اسلایدر
تعداد بازدید:۱۲۴
دریافت ۷ پروانه اکتشاف معدنی در خراسان شمالی

به همت دفتر نمایندگی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق پروانه اکتشاف 7 محدوده معدنی در استان خراسان شمالی دریافت شد.

مهندس حسنعلی حسین زاده مدیر دفتر نمایندگی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق در بجنورد اعلام کرد که در راستای اجرای مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی و مطالعه پهنه ی اکتشافی استان توسط سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشو در گام های نخست 7 فقره پروانه اکتشافی بر اساس اولویت محدوده ها اخذ گردید.

حسین زاده گفت: نتایج حاصل از برداشت های زمینی و داده های ژئوفیزیک هوائی، پس از پردازش و تلفیق داده ها، منجر به ثبت 7 محدوده امیدبخش گردید که پس از پیگیری های بعمل آمده توسط دفتر نمایندگی اداره کل منطقه شمال شرق برای این محدوده ها پروانه اکتشافی صادر گردید.

وی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته، ادامه مراحل انجام عملیات اکتشافات در دستور کار قرار گرفته است که امید است با پایان مطالعات اکتشافی و کشف ذخائر پنهان و عمیق معدنی در استان، شاهد شتاب و توسعه اقتصادی و حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در استان باشیم که این امر موجب پیشرفت و توسعه ی بخش عمران و معدن در استان خواهد شد.

کلید واژه ها: پروانه اکتشاف پهنه خراسان شمالی آهن ذخائر معدنی


نظر شما :