آغاز همکارى هاى دو جانبه سازمان زمين‌شناسى وشرکت مس

۰۷ مرداد ۱۳۸۵ | ۰۵:۵۴ کد : ۱۰۲۲۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۹۳
بدنبال اجراى مشترک‌آميز فعاليت هاى معدنى وصنعتى و در چارچوب پيشبرد فعاليت‌هاي...
بدنبال اجراى مشترک‌آميز فعاليت هاى معدنى وصنعتى و  در چارچوب پيشبرد فعاليت‌هاى اکتشافى وطرح تدوين استراتژى اکتشاف  ،‌سازمان زمين‌شناسى واکتشافات معدنى کشور ،همکارى تازه اى را با شرکت ملى صنايع مس در واگذارى محدوده‌هاى اميدبخش معدنى آغاز کرده است .
 بهروز برنا مدير امور اکتشاف سازمان زمين‌شناسى واکتشافات معدنى کشور در گفت‌وگو با روابط عمومى اين سازمان ، به همکاريهاى دوجانبه سازمان زمين‌شناسى و شرکت صنايع ملى مس اشاره کرد و افزود : بدنبال گسترش فعاليت‌هاى اکتشافى سازمان زمين‌شناسى که در راستاى تهيه و توليد اطلاعات پايه صورت مى‌گيرد، اين سازمان نتايج بررسى‌ها و پى‌جويى‌هاى اوليه خود در زمينه ذخائر غنى مس را در اختيار سازمان‌ها و بخش خصوصى قرار مى‌دهد.
وى نتايج حاصل از مذاکرات را مثبت ارزيابى کرد و افزود : براساس اکتشافات عمومى چنانچه در زمينه ذخيره‌يابى مس به ذخائر قابل‌توجهى دست پيدا کرديم به شرکت ملى مس واگذار کنيم که در اين راه از سيستم‌هاى استاندارد UNFC استفاده کرديم تا از برنامه‌ها و فعاليت‌هاى اکتشافى سازمان زمين‌شناسى ،‌تمامى ارگان‌ها و نهادهاى مرتبط مطلع گردند.
وى از برنامه‌هاى آينده ،‌به تعاملات انجام شده با کارشناسان شرکت‌هاى فولاد و آلومينيم اشاره کرد و افزود : برگزارى جلسات مشترک در خصوص بسترها و نحوه همکارى سازمان زمين‌شناسى واکتشافات معدنى کشور از جمله برنامه‌هايى است که علاوه برتبادل اطلاعات ،‌ بسترهاى لازم را براى توسعه فعاليت‌هاى عمرانى افزايش مى‌دهد که بنظر مى‌رسد با برگزارى شوراى اکتشاف و برگزارى نشست‌هاى مشترک، راهکارهاى اجرايى طرح‌هاى معدنى زودتر به نتيجه رسيده و عملى ‌گردد.
برنا همچنين به همکاريهاى مشترک اين سازمان با بخش خصوصى اشاره وتصريح کرد : در خصوص ذخيره‌يابى ذخاير مس با بخش خصوصى همکارى‌هايى را شروع کرديم که سرآغاز مناسبى براى توسعه فعاليت‌هاى معدنى است. درحال حاضر برروى دو ذخيره مس محدوده مسجد داغى در استان آذربايجان غربى و کرور در زون جبال بارز واقع در استان کرمان که از نوع مس پورفيرى هستند مذاکراتى صورت گرفته که سازمان زمين‌شناسى بمنظور اجراى اکتشافات تفضيلى‌تر، اقدام به واگذارى آنها به شرکت ملى صنايع مس کرده است .
برنا با اشاره به برنامه‌هايى که بخش اکتشاف اين سازمان تا پايان سالجارى به انجام خواهد رساند ، خاطر نشان کرد : طبق سياستگذارهاى صورت‌گرفته و3 فازى که در زمينه  پروژه هاى اکتشافى تدوين شده است  ، تا پايان سالجارى در مرحله شناسايى 15 پروژه ،‌ در مرحله پى‌جويى 13 و در مرحله عمومى 17 پروژه به انجام خواهد رسيد.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :