طوفان در شهرستان دورود!!

۲۵ مهر ۱۳۸۵ | ۰۴:۵۴ کد : ۱۱۲۰۴ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۰۳۰
زلزله‌زدگان دشت سيلاخور دورود که هنوز در زير چادرهاى اسکان موقت زندگى مى‌کنند با...
زلزله‌زدگان دشت سيلاخور دورود که هنوز در زير چادرهاى اسکان موقت زندگى مى‌کنند با بارش نخستين باران پاييزى دچار مشکل شدند. بر اساس اعلام اداره هواشناسى دورود،از شب گذشته تا صبح امروز دوشنبه بيش 44ميليمتر در دورود باران باريده است. امسال بارندگيها و تغييرات جوى در منطقه دورود نسبت به سالهاى قبل قدرى زودتر و خيلى شديدتر شروع شد. بارش باران توام با رعد و برق و باد و طوفان شب گذشته شهرستان دورود به قدرى شديد بود که بعضا موجب وحشت مردم شد. اين بارندگيها و تغييرات زودهنگام جوى زنگ خطرى بود براى مسوولان و دست اندرکاران امر بازسازى مناطق زلزله‌زده که ازفرصت باقيمانده نهايت استفاده را ببرند. يکى از زلزله‌زدگان سيلاخور دورود گفت: ديشب يکى از سخت‌ترين دوران زندگى ما بود، هر آن خطر سيل و آبگرفتگى چادرهاى محل اقامت ما را تهديد مى‌کرد. "رضا ياراحمدى" افزود: زلزله‌زدگان با احساس ناامنى شديد از مسوولان تقاضاى تسريع در امر ساخت و سازها را دارند. يکى ديگر از زلزله‌زدگان سيلاخورى گفت: ديشب مردم به هر شکل زير چادرها پناه گرفته بودند، اما دامها و احشام که در فضاى باز نگهدارى مى‌شوند، شب بسيار سختى را سپرى کردند. "حسين احمدوند" افزود: اکثر ساختمانهاى تازه ساز به صورت نيمه کاره هستند و اصلا قابل استفاده نمى‌باشند. وى گفت: از مسوولان تقاضا داريم با در نظر گرفتن شرايط موجود، به منظور تکميل واحدهاى مسکونى، تسهيلات اعطايى را افزايش دهند. يکى ديگر از زلزله‌زدگان گفت: ساخت محلى براى نگهدارى دامها بسيار ضرورى است. "محمد ساکى" افزود: اگر در اين زمينه به دامداران منطقه تسهيلات پرداخت نشود، آنها مجبور خواهند شد دامهاى خود را به قيمت ارزان بفروشند که در اين صورت نيز خانواده‌ها با مشکل معيشتى مواجه خواهند شد. فرماندار دورود در اين زمينه گفت: بارش شديد باران شب گذشته زلزله‌زدگان را به زحمت انداخته است.
"نصرالله رشنو" افزود: در شرايطى که ديگر شهروندان در خانه‌هاى خود از بارندگى شديد نگران بودند، قطعا" زلزله‌زدگان در زير چادرها با مشکلات بيشترى روبرو شده‌اند. وى، وضع نگهدارى دامها در مناطق زلزله زده را نامطلوب توصيف کرد گفت:
ادامه نگهدارى دامهاى در فضاى باز با توجه به شروع تغييرات جوى امکان پذير نيست. رشنو اظهار داشت: اين وضع بايد براى همه ما و دست اندرکاران امر باز سازى مناطق زلزله‌زده زنگ خطرى باشد تا بيشتر به فکر مردم بلاديده باشيم. وى گفت: از همه ستادهاى معين مستقر در مناطق زلزله‌زده انتظار مى‌رود کار بازسازى مناطق زلزله‌زده را بهتر و سريعتر از گذشته انجام دهند. کار ساخت و ساز حدود هزار واحد مسکونى روستايى در لرستان توسط ستادهاى معين استانهاى تهران، اصفهان، همدان، خوزستان، خراسان، فارس و لرستان در حال انجام است.
ايرنا

کلید واژه ها: لرستان


نظر شما :