همايش خاک، محيط‌زيست و توسعه پايدار در تهران

۱۶ آبان ۱۳۸۵ | ۰۳:۲۱ کد : ۱۱۴۷۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۸
بمنظور بررسى مسائل و مشکلات موجود در زمينه مديريت خاک و آثار سوء تخريب...

بمنظور بررسى مسائل و مشکلات موجود در زمينه مديريت خاک و آثار سوء تخريب اراضى،آلودگى خاک و آب و ورود آلاينده‌هاى صنعتى به چرخه غذايى دام و انسان که در نهايت بهداشت و سلامت جامعه را مورد تهديد قرار مى‌دهد، همايش خاک، محيط‌زيست و توسعه پايدار در پرديس کشاورزى و منابع طبيعى دانشگاه تهران واقع در کرج برگزار مى‌گردد.

به گزارش روابط عمومى سازمان زمين‌شناسى و اکتشافات‌معدنى کشور دکتر احمد حيدرى دبير اجرايى همايش خاک، محيط‌زيست و توسعه پايدار گفت: همايش مذکور به همت قطب علمى گروه مهندسى علوم آب و خاک پرديس کشاورزى و منابع طبيعى کرج وابسته به دانشگاه تهران، انجمن علوم خاک و سازمان حفاظت محيط‌زيست برگزار خواهد شد.

وى در خصوص اهداف برگزارى همايش يادآور شد: تبيين جايگاه خاک در پروژه‌هاى اجرايى و برنامه‌ريزى‌ها و سياستگذاريهاى کشورى از اهداف اصلى برگزارى همايش موردنظر مى‌باشد.

حيدرى با بيان اينکه به مسائل مربوط به خاک توجه چندانى نمى‌شود، تصريح کرد: اين همايش سعى دارد آلودگى‌هاى خاک و مسائل زيست‌محيطى که در بهداشت و تغذيه انسانها خلل ايجاد مى‌کند را براى عموم جامعه تبيين و روشن نمايد و براى جلب توجه بيشتر مسوولان کشور به اين امر بستر مناسب را مهيا کند.

دبير همايش خاک، محيط‌زيست و توسعه پايدار در خصوص محورهاى همايش يادآور شد: خاک و مکان‌يابى دفن پسماند‌ها، فناورى‌هاى نوين پيشگيرى، پايش و حذف آلودگى خاک، کيفيت مواد غذايى و سلامت جامعه، آلودگى و کيفيت خاک، خاک و آمايش سرزمين، مديريت پايدار خاک و حفاظت محيط‌زيست، خاک و منابع آلاينده، خاک و آلودگى آب و هوا از محورهاى اصلى همايش هستند.

وى در خاتمه ضمن مثبت ارزيابى کردن وضعيت کمى و کيفى مقالات ارسال شده به دبير‌خانه همايش گفت: حدود 300 مقاله به دبير‌خانه همايش ارسال شده که پس از بررسى‌ نهايى تعدادى از آنها براى ارائه در همايش انتخاب خواهند شد.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :