چين خواستار برقرارى نظم نوين بين الملى در بازار توليدات معدنى شد

۲۷ آبان ۱۳۸۵ | ۰۴:۵۹ کد : ۱۱۵۷۰ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۷۱
زنگ پى يان" معاون نخست وزير چين، نظم نوين بين‌المللى در بازار توليدات معدني...

زنگ پى يان" معاون نخست وزير چين، نظم نوين بين‌المللى در بازار توليدات معدنى را خواستار شد. در همايش بين‌المللى معادن که در پکن برگزار شد، گفت: بايد رايزنى‌هاى بيشترى بين توليدکنندگان و مصرف‌کنندگان توليدات معدنى در جهان صورت گيرد. اين مقام چين يکى از چالش‌هاى مهم امروز صنعت معدن را انحصارى کردن قيمت‌ها دانست و خاطر نشان کرد: بايد شرايط را براى تعيين بهاى عادلانه توليدات معدنى بهبود بخشيد. چين يکى از بزرگترين مصرف‌کنندگان مواد خام و معدنى از جمله نفت، سنگ آهن، مس و ديگر توليدات معدنى است و سعى دارد نفوذ خود را در نظام قيمت گذارى توليدات معدنى افزايش دهد اما در اين زمينه پيشرفت زيادى نداشته است.
معاون نخست وزير چين تصريح کرد: درآمد ناشى از توليدات معدنى بايد به طور منطقى در جامعه توزيع شود تا به رشد اقتصادى، اجتماعى و توسعه معادن منجر شود.
وى همچنين از کشورهاى جهان درخواست کرد براى تثبيت بهاى توليدات معدنى تلاش کنند و الگوهاى تازه‌اى در خصوص مبادلات تجارى در اين عرصه ارايه کنند. معاون نخست وزير چين همچنين بر اهميت توسعه صنعت معدن و انجام تحقيقات زمين‌شناسى و بهبود کيفى توليدات معدنى و استفاده و بهره‌ورى مطلوب‌از معادن تاکيد کرد. بيشتر از دوهزار مقام دولتى،کارشناس و مقام‌هاى اجرايى و دست اندرکاران امور تجارى از ‪ ۲۰‬کشور جهان در اين همايش شرکت کرده‌اند.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :