برنامه اماراتی‌ها برای تولید ۱۰ درصد تولید آلومینیوم جهان

۲۶ آذر ۱۳۸۵ | ۰۴:۰۹ کد : ۱۲۰۹۳ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۰۳
امارات متحده عربی برنامه دارد، طی ۱۰ سال آینده ۱۰ درصد تولید آلومینیوم جهان....

امارات متحده عربی برنامه دارد، طی ۱۰ سال آینده ۱۰ درصد تولید آلومینیوم جهان را در اختیار بگیرد. وجود آب های آزاد و انرژی ارزان در منطقه خلیج فارس این کشور را به اهداف خود نزدیکتر می کند.  شیخ احمد بین زایدالنیهان رئیس بخش انرژی و طرح های امارات متحده عربی گفت که در شرایط فعلی طرح «دی هابی» به عنوان یکی از بزرگترین طرح های صنعت آلومینیوم این کشور به زودی اجرا می شود.
شیح احمد در ادامه می گوید: بسیاری از صنایع برای استفاده و کسب مزیت های موجود در امارات در حال ورود به این منطقه هستند. آلومینیوم دبی حدود۲ درصد از آلومینیوم (۵۳۵ هزار تن در سال) دنیا را تولید می کند و در حال حاضر این شرکت در حال انجام بررسی هایی است تا به تنهایی به بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم تبدیل شود و شرکت آلومینیوم دوبی علاقه ندارد تا به یک تاجر بزرگ نفت در امارات تبدیل شود. امارات متحده عربی قصد دارد با اروپایی ها رقابت کند، برای اینکه آنها می توانند با کمترین هزینه محصول تولید کنند.
سی تی گروپ قصد دارد تا پایان سال ۲۰۰۶ حدود ۳۰۰ هزار تن آلومینیوم تولید کند که این میزان بسیار پرسود و هزینه تولید آن کمتر از کارخانه های اروپایی است. تامین انرژی برای کارخانه های آلومینیوم در اروپا بسیار مهم است و در هزینه های تولید تاثیرگذار است اما این موضوع در خاورمیانه مطرح نیست. در حال حاضر دو طرح بزرگ آلومینیوم و تولید فلز در آلمان تعطیل شده است و به تازگی یک شرکت اروپایی برنامه دارد تا ۵۷۰ هزار تن آلومینیوم در سال در کشور قطر راه اندازی کند.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :