توان حفاری معادن کشور به شدت افزایش یافته است

۲۶ آذر ۱۳۸۵ | ۰۵:۴۵ کد : ۱۲۱۰۱ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۹۸
مدیر عامل شرکت مهندسی حفاری و اکتشافات مواد معدنی گفت: حفاری در کشور....
مدیر عامل شرکت مهندسی حفاری و اکتشافات مواد معدنی گفت: حفاری در کشور با روندی فزاینده در سال گذشته از مرز 40 هزار متر فراتر رفت و پیش بینی می شود میزان حفاری در سال جاری به طور چشمگیری افزایش یابد.
  
   حسن فرهمند، مدیر عامل شرکت مهندسی حفاری و اکتشاف مواد معدنی گفت: با تدبیر شرکت تهیه و تولید مواد معدنی در جهت تعریف طرح های اکتشافی حفاری و تشکیل شرکت مهندسی حفاری و اکتشاف مواد معدنی که زمینه ساز رقابت برای حفاری با قیمت مناسب است، حفاری در کشور با روندی فزاینده در سال گذشته از مرز 40 هزار متر فراتر رفت و پیش بینی می شود میزان حفاری طی سال جاری به طور چشمگیری افزایش یابد.
  
  
   وی ادامه داد: شرکت مهندسی حفاری و اکتشاف مواد معدنی از سال 84 توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی تشکیل شد که هدف اصلی این شرکت ساماندهی بخش حفاری کشور بود.
  
  
   فرهمند با پیش بینی اینکه میزان حفاری در سالجاری به طور چشمگیری افزایش می یابد، اظهار داشت: قبل از سال 82 یعنی پیش از تاسیس این شرکت میزان حفاری توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی سالانه حدود 4 هزار متر بود که این رقم در سال اول تاسیس شرکت به 5 هزار و 47 متر رسید و در سال 83 معادل 10 هزار و 558 متر حفاری، در سال 84 به 14 هزار و 189 متر حفاری و در سال 85 از ابتدای سال تاکنون 9 هزار و 500 متر حفاری داشته ایم که پیش بینی می شود تا پایان سال شرکت مهندسی حفاری و اکتشاف معدنی 20 هزار متر حفاری داشته باشد.
  
  
   وی درباره وضعیت ماشین آلات حفاری در کشور افزود: دستگاه ها و ماشین آلات حفاری در کشور قدیمی بوده و پاسخگوی عملیات حفاری امروزی نیست به همین دلیل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی 5 دستگاه حفاری جدید و مدرن که متناسب با استانداردهای روز جهانی است وارد کرده که سبب ایجاد رقابت شرکت های حفاری و ترغیب آنها به خرید ماشین آلات جدید حفاری شده است.
  
  
   مدیرعامل شرکت مهندسی حفاری و اکتشاف مواد معدنی تصریح کرد: در گذشته و با استفاده از دستگاه های قدیمی سرعت حفاری در معادن حدود 7 هزار متر در روز بود اما با استفاده از دستگاه های جدید سرعت حفاری تا 70 متر در روز رسیده است.
  
  
   وی در خصوص کاهش قیمت حفاری در کشور ادامه داد: قیمت حفاری در کشور تا پیش از سال 82 بین 120 تا 140 هزار تومان به ازای یک متر حفاری بود که از سال 82 به طور تقریبی به نصف کاهش یافت و به رقمی بین 70 تا 80 هزار تومان رسید.
  
  
   فرهمند گفت: هم اکنون حدود 12 شرکت حفاری مطرح در زمینه حفاری در کشور فعال هستند که در سال گذشته حدود 40 هزار متر حفاری در کشور انجام شد که شرکت مهندسی حفاری حدود 14 هزار متر آن را انجام داد و بقیه توسط دیگر شرکت های حفاری صورت گرفت.
  
  
   فرهمند سیاست های دولت را در فعالیت های حفاری مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: هم اکنون دولت بودجه اکتشافی را افزایش داده و توان حفاری نیز به دلیل ورود دستگاه های جدید افزایش یافته که این موضوع سبب بهبود وضعیت حفاری در کشور می شود.
   باشگاه خبرنگاران

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :