آغاز بکار بیست‌و پنجمین گردهمایی علوم زمین کشور

۱۵ بهمن ۱۳۸۶ | ۰۹:۰۰ کد : ۱۲۸۵۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۳
بمنظور توسعه و تبادل‌نظر علمی و فنی و ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی....
بمنظور توسعه و تبادل‌نظر علمی و فنی و ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی و بالابردن سطح دانش زمین‌شناسی و اکتشاف معادن، بیست‌و پنجمین گردهمایی علوم زمین کشور صبح امروز در محل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آغاز بکار کرد.
 
به گزارش روابط‌عمومی بیست‌و پنجمین گردهمایی علوم‌زمین با حضور دکتر علیرضا طهماسبی مقام عالی وزارت صنایع و معادن، مهندس محمدتقی کره‌ای معاون وزیر و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و همچنین دکنر عظیم ابراهیم رئیس سازمان زمین‌شناسی تاجیکستان و همراهی جمعی از مسوولان و کارشناسان علوم زمین‌ومعدن در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور افتتاح و آغاز بکار کرد.
در همین خصوص مهندس جمشیدمجیدی دبیر بیست و پنجمین گردهمایی علوم‌زمین ضمن خوش آمدگویی به حاضران و پیشکسوتان عرصه علوم‌زمین کشور، برگزاری این گردهمایی را یکی از بزرگترین افتخارات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دانست.
وی گفت: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور که افتخار یکی از بزرگترین مراکز پژوهشی زمین‌شناسی در خاورمیانه را چون نگینی بر چهره تابناک خود دارد، امروز نیز همچون گذشته پرفروغ خود عهده دار شکوهمندترین همایش علمی علوم‌زمین و بسترساز این رسالت بزرگ تحقیقاتی است.
مجیدی در ادامه یادآور شد: موجب مباهات است که اساسی‌ترین رسالت این سازمان طی چهل‌و پنج‌سال کار پرمشقت شبانه‌روزی توسط کارشناسان گرانقدرش، با تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی و اکتشافی در مقیاس‌های گوناگون که کاربردی وسیع و گسترده در کارهای زیربنایی کشور دارند، به انجام رسیده است.
 دبیر بیست و پنجمین گردهمایی علوم‌زمین با بیان اینکه افتخارات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در حال حاضر از مرزهای ایران زمین پا فراتر نهاده و در کشورهایی نظیر تاجیکستان در آسیا و ونزوئلا در آمریکای جنوبیبه منصه ظهور رسیده است، تصریح کرد: تهیه نقشه‌های سایزموتکتونیک جهان و اخیرا" پلیت‌تکتونیک جهان به عهده دکتر عبدالعظیم حقی پور از دیگر افتخارات بسیار ارزنده سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور است.
وی در خاتمه گفت: تعداد 644 مقاله دریافتی توسط دبیرخانه بیست و پنجمین گردهمایی علوم‌زمین و ارائه آن به 150 داور منتخب از کلیه مراکز پژوهشی و علمی، تعداد 142 مقاله برای سخنرانی و 266 مقاله برای ارائه به صورت پوستر پذیرفته شده است و چکیده مقالات بصورت کتاب و لوح فشرده در اختیار نتقاضیان قرار داده می شود.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :