انرژی خورشید آلودگی محیط و مصرف سوخت را کاهش می‌دهد

۰۲ اسفند ۱۳۸۵ | ۰۴:۰۶ کد : ۱۲۸۹۳ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۳۳
پایه‌گذارانجمن انرژی خورشیدی ایران گفت: انرژی خورشیدی آلودگی محیط زیست....

پایه‌گذارانجمن انرژی خورشیدی ایران گفت: انرژی خورشیدی آلودگی محیط زیست و مصرف سوخت را کاهش می‌دهد. دکتر "محمدتقی رضایی‌حریری" روز سه‌شنبه در همایش سیمای شهری قزوین در خصوص آشنایی با "مبحث ‪ ۱۹‬و لزوم عایق‌بندی ساختمان‌ها" گفت: افزایش بهره‌وری در بخش انرژی باید اصل تلقی شود، چون تداوم روند کنونی کشورمان را با چالش‌های مهمی در زمینه تامین انرژی روبرو خواهد ساخت. وی هدف از بهینه‌سازی مصرف انرژی را اتخاذ روش‌ها و انتخاب الگو در مصرف انرژی برشمرد و اظهارداشت: بهینه‌سازی ، به دلیل کاهش شدت مصرف سوخت، از نظر اقتصاد ملی مطلوب است و موجب افزایش درآمد سرانه می‌شود. "حریری" خاطرنشان ساخت: محدودیت و فناپذیری برخی ازمنابع انرژی موجب شده تااقدام‌ها و تحقیقات گسترده‌ای در زمینه منطقی‌کردن مصرف‌انرژی در جهان انجام شود. عضو هیات علمی و دانشیار دانشکده هنرهای زیبا گروه معماری ایران افزود: به کمک عامل مدیریت، آموزش نیروی انسانی و تقویت انگیزه نیروهای فعال در صنایع، می‌توان در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرد، چراکه مدیریت مصرف انرژی امری فنی، اقتصادی و اجتماعی است. موسس انجمن انرژی خورشیدی ایران تصریح کرد: بااجرای طرح بهینه‌سازی مصرف انرژی و ازطریق اقدام‌های کم‌هزینه ‪ ۷۰‬درصد انرژی موردنیاز را از هوا می‌توان گرفت. وی بابیان این مطلب که "با عایق‌بندی حرارتی ساختمان‌های تهران، می‌توان سالانه ‪ ۱۵۰‬میلیارد ریال در مصرف سوخت صرفه‌جویی کرد"، افزود: کشورمان در نیم کره‌ای قرار دارد که بیشترین تابش خورشیدی را دارد برهمین اساس قادر هستیم ‪ ۷۰‬درصد از هدرفتن سوخت‌ها جلوگیری کنیم و ‪۱۰۰‬درصد انرژی مصرفی برای گرم کردن آب را از خورشید بگیریم."
به گفته وی، برای برنامه‌ریزی کارآمد در بخش انرژی و حصول نتیجه هماهنگی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های ضروری است و از سوی دیگر در
برنامه‌ریزی‌های صنعتی، اقتصادی و اجتماعی باید چگونگی تامین انرژی لحاظ شود. عضو هیات علمی و دانشیار دانشکده هنرهای زیبا گروه معماری ایران افزود:
دوجداره‌کردن پنجره‌ها، عایق کردن دیوارها و استفاده از مصالح ساختمانی مناسب با اقلیم‌های خاص هر منطقه از راه‌های عملی و موثر کاهش مصرف انرژی است. سومین همایش شهر و سیمای شهری قزوین از ‪ ۲۸‬بهمن آغاز شده و تا سوم‌اسفند ماه جاری در سالن اجتماعات کوثر قزوین ادامه دارد.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :