اکتشاف ذخایر عظیم معدنی هزینه‌های بیشتری دارد

۰۶ اسفند ۱۳۸۵ | ۰۵:۴۵ کد : ۱۲۹۲۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۶۱۹
در سال‌جاری پنج‌میلیارد تومان برای خرید دستگاه جدید حفاری مولتی..........

در سال‌جاری پنج‌میلیارد تومان برای خرید دستگاه جدید حفاری مولتی سیستم، 700میلیون تومان برای دستگاه ژئوفیزیک و پنج‌میلیارد تومان نیزهزینه اکتشاف کرده‌ایم.
اردشیرسعد محمدی افزود: در مجموع امسال 7/10میلیارد تومان هزینه برای اکتشاف صورت گرفته است که برای دستیابی به ذخایر عظیم جدید باید هزینه اکتشاف افزایش یابد.
وی ضمن ضروری خواندن اکتشاف درکشور، تصریح کرد: به عنوان مثال تا پایان برنامه چهارم توسعه باید به 29میلیون تن فولاد دست یابیم که این رقم یعنی نیاز سالانه به 44میلیون تن سنگ‌آهن زیرا که بدون مواد اولیه تحقق این اهداف امکان‌پذیر نخواهد بود. مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی تصریح کرد: دستیابی به اهداف برنامه چهارم در زمینه فولاد در گرو اکتشاف معادن جدید است و ایران نیز از ظرفیت بالایی برای اکتشاف معدنی برخوردار است.
وی با تاکید بر تسریع در اکتشافات در کشور، خاطرنشان کرد: تقاضا برای سنگ آهن ایران چه در داخل و چه در خارج بسیار زیاد است.
سعد‌محمدی، عملیات راه‌اندازی کارخانه پتاس تا پایان امسال، عملیات کک‌سازی زرند تا تابستان 86، راه‌اندازی بلوک اصلی طبس در اوایل سال آینده، تجهیز و آماده سازی سرب و روی مهدی آباد تا پایان امسال، تولید طلا از معدن زرشوران از سال 86 را از پروژه‌های شرکت تهیه و تولید مواد معدنی برشمرد.
وی احداث کارخانه زغالشویی در شاهرود، راه‌اندازی گندله‌سازی اردکان و گل گهر در سال 86، راه‌اندازی خط 7/1میلیون تنی چادرملو، افزایش تولید سنگ‌آهن تا پایان برنامه چهارم به 12میلیون تن و افزایش تولید درگل گهر به 15میلیون تن، چادرملو 10میلیون تن و جلال آباد 3میلیون تن را نیز از پروژه‌های در دست اقدام این شرکت اعلام کرد.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :