معادن زیر زمین کشور هیچ گونه رشد و توسعه ای نیافته است

۰۸ اسفند ۱۳۸۵ | ۰۴:۲۲ کد : ۱۲۹۵۵ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۴۹
با ملی شدن معادن و تصویب قانون جدید در این رابطه عملا شاهد هیچ نوع فعالیتی....
معادن زیر زمین کشور هیچ گونه رشد و توسعه ای نیافته است

با توجه به اینکه روش استخراج عمده ذخایر کشور زیر زمینی است، لیکن معادن زیر زمین کشور بویژه در بخش سرب و روی هیچ گونه رشد و توسعه ای نیافته است.
   فرهنگ حجازی کارشناس صنعت روی افزود: با ملی شدن معادن و تصویب قانون جدید در این رابطه عملا شاهد هیچ نوع فعالیتی در معادن کوچک و زیر زمینی نبوده ایم که این امر سبب عقب ماندگی در دانش روز و تکنولوژی ها و روش های استخراج زیر زمینی شده است. وی با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته تلاش های برای توسعه استخراج زیرزمینی صورت گرفته است گفت: قانون معادن فعلی دچار اشکالات عمده ای است که جهش در بخش معدن را بسیار مشکل کرده است.
   حجازی در ادامه به وضعیت صنعت روی در کشور اشاره کرد و گفت: احداث کارخانه تولید روی در ایران به دلیل وجود مشکلات تکنولوژیکی با تعویق و تأخیر طولانی مدت مواجه بوده و بسیاری قراردادها با شرکت های خارجی منجر به شروع کار نشده.
   حجازی افزود: احداث کارخانه تولید روی توسط بخش خصوصی اغاز شده و وزارت صنایع ومعادن برای گسترش صنعت روی با ارائه موافقت اصولی به کارخانجات کوچک و کم ظرفیت حمایت خودرا از این صنعت نشان داده است.وی گفت: شرکت توسعه معادن روی ایران با انگیزه احداث یک کارخانه بزرگ با تکنولوژی های روزدنیا و مطابق با ذخایر موجود در معادن انگوران ایجاد شد که علارغم تلاش های متعدد این کارخانه تاکنون احداث نشده است.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :