آشنا ساختن مردم و جوانان با علم زمین شناسی

۰۸ اسفند ۱۳۸۵ | ۰۴:۲۶ کد : ۱۲۹۵۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۵۳
دانش‌آموزی که قرار است رشته زمین شناسی را برای تحصیل انتخاب کند باید......
مدیر کل خدمات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای آشنا ساختن مردم و جوانان با علم زمین شناسی، باید از ابتدا شروع کرد و آغاز کار و اطلاع رسانی باید از دبیرستان‌ها و مراکز پیش دانشگاهی آغاز کرد. 
‌محمدرضا جعفری در حاشیه برگزاری اولین همایش منطقه‌ای زمین‌شناسی و چینه‌های متنوع آن به خبرنگار ایسکانیوز، گفت: دانش‌آموزی که قرار است رشته زمین شناسی را برای تحصیل انتخاب کند باید در دبیرستان‌ها آموزش کافی در این زمینه و شناخت کافی را کسب کرده باشد.
   وی با اشاره به نقش مطبوعات در این زمینه اعلام کرد: مسایل زیادی در رشته زمین‌شناسی، نیاز زیادی به اطلاع رسانی از طریق مراجع، جراید و صدا و سیما دارد که موارد مبهم این رشته را به مردم عامی بشناساند.
   وی در خصوص مقاله خود اظهار داشت: عنوان مقاله اکتشاف مواد معدنی در ایران با استفاده از روش‌های نوین GIS می‌باشد که اساس این روش جمع‌آوری لایه‌های مختلف اطلاعاتی، جمع‌ بندی و تلفیق داده‌ها و در نهایت نتیجه‌گیری از آنها می‌باشد.
   وی به محاسن این روش اشاره کرد و گفت: برای اکتشاف مواد معدنی از یک لایه اطلاعاتی استفاده نمی‌شد بلکه چندین لایه مورد بررسی قرار می‌گرفت و در نهایت برایند اطلاعاتی تمام لایه‌ها، باعث می‌شود که یک منطقه به عنوان کانی سار یا پتانسیل معدنی مورد استفاده و شناخت واقع شود.
   محمدرضا جعفر به ارزیابی از این همایش پرداخت و افزود: تنوع موضوعی در مقالات بسیار زیاد است و تک بعدی نیست که این تنوع جزو محاسن همایش می‌باشد و باعث می‌شود که حضار با بخش‌های مختلف رشته زمین شناسی آشنا شوند.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :