نخستین کنگره زمین‌شناسی کاربردی ایران

۱۶ بهمن ۱۳۸۶ | ۰۵:۵۰ کد : ۱۳۷۴۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۶۶
به‌منظور هم‌اندیشی و تبادل اطلاعات بین بخش‌های مختلف علوم‌زمین و بررسی....
به‌منظور هم‌اندیشی و تبادل اطلاعات بین بخش‌های مختلف علوم‌زمین و بررسی فعالیت های صورت گرفته در این زمینه نخستین کنگره زمین‌شناسی کاربردی ایران25 و 26 اردیبهشت ماه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دکتر حبیب ا... تورشیزیان دبیر اولین کنگره زمین‌شناسی کاربردی ایران گفت: همایش مذکور به‌منظور ارائه دستاوردهای تحقیقاتی و ایجاد ارتباط بیشتر بین پژوهشگران و متخصصان علوم‌زمین و گسترش فضای علمی و تحقیقاتی و ایجاد همگرایی و هم‌اندیشی بیشتر در جهت کاربردی‌تر نمودن مباحث مربوط به علوم‌زمین و همچنین فرهنگ‌سازی و ایجاد بسترهای مناسب جهت همکاری هرچه بیشتر بین مراکز دانشگاهی، اجرایی، تحقیقاتی و صنعتی در راستای تحقیقات زمین‌شناسی کاربردی برگزار می‌شود.
وی در خصوص محورهای اولین کنگره زمین‌شناسی کاربردی ایران گفت: زمین‌شناسی مهندسی، زمین‌شناسی زیست‌محیطی، زمین‌شناسی اقتصادی و منابع معدنی، زمین‌شناسی ساختاری، زمین‌ساخت و لرزه زمین‌ساخت، رسوب‌شناسی و سنگ‌رسوب، چینه و فسیل‌شناسی، زمین‌شناسی نفت، زمین‌شناسی و منابع‌طبیعی، آبشناسی، زمین‌فیزیک و زمین‌شیمی، سنجش از دور و سیستم اطلاعات‌جغرافیایی، زمین‌شناسی پزشکی، زمین‌گردشگردی و زمین‌شناسی و کارآفرینی جزء محورهای اصلی کنگره است.
تورشیزیان با ابراز خرسندی از استقبال علاقمندان از کنگره و ارسال مقالات به دبیرخانه کنگره بیان کرد: 365 مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شد که با همکاری 57 داور بررسی
و در نهایت 218 مقاله جهت ارائه بصورت سخنرانی و 100 مقاله بصورت پوستر پذیرفته شدند.
دبیر اولین کنگره زمین‌شناسی کاربردی ایران از بازدید علمی که برای شرکت‌کنندگان در کنگره مذکور در نظر گرفته شده، خبر داد و افزود: بازدید از معدن فیروزه نیشابور، بازدید
از حوضه رسوبی کپه‌داغ واقع در جاده کلات نادری و همچنین بازدید و مطالعه سنگهای اذرین و دگرگونی اطراف مشهد برای پربارتر شدن کنگره در نظر گرفته شده است.
یادآور می‌شود سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، دانشگاه فردوسی مشهد، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، سازمان صنایع و معادن خراسان‌رضوی، شرکت آلومینای ایران، شرکت صاایران، شرکت توس شیمی، شرکت سیمان مشهد، شرکت پنگان‌آوران، دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و طبس با اولین کنگره زمین‌شناسی کاربردی ایران همکاری کرده‌اند.

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :