<P dir=rtl><SPAN class=news_title id=lblTitle dir=rtl><FONT size=2>623 هزار شغل در بخش صنعت و معدن ایجاد شد</FONT></SPAN></P>

۲۹ مرداد ۱۳۸۳ | ۱۶:۵۸ کد : ۱۳۹۱ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۸۹۴
<P dir=rtl align=justify><SPAN class=news_lead id=lblLead dir=rtl><FONT size=2>وزیر صنایع و معادن اعلام کرد: در چهار سال برنامه سوم (82- 79) در مجموع 623 هزار شغل در بخش صنعت و معدن ایجاد شد که نسبت به اهداف پیش بینی شد

 به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس اسحاق جهانگیری با بیان اینکه در کل برنامه پنج ساله سوم ایجاد 604 هزار شغل در بخش صنعت و معدن در نظر گرفته شده بود، پیش بینی کرد در سال جاری نیز حدود 200 هزار شغل در بخش صنعت و معدن ایجاد شود.

جهانگیری تصریح کرد: تمام شاخص های پیش بینی شده بخش صنعت و معدن در برنامه پنج ساله سوم محقق شده و حتی برخی شاخص ها از ارقام پیش بینی شده فراتر رفته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 11 هزار و 700 طرح صنعتی با سرمایه گذاری 114 هزار میلیارد ریال در کشور در حال اجرا است.

مهندس جهانگیری گفت: در ارتباط با بخش کشاورزی و صنعت و مکانیزه کردن کشاورزی در کشور طی 4 سال گذشته 52 هزار دستگاه تراکتور به بخش کشاورزی تحویل شده و امسال نیز بیش از 20 هزار دستگاه تراکتور در کشور تولید خواهد شد.

وی با بیان اینکه در پرتو اصلاحات اقتصادی برنامه سوم بسیاری از موانع پیش روی بخش خصوصی برداشته شده است. افزود: با اتکا به بخش خصوصی می توان آینده صنعتی کشور را روشن و امیدوار کننده دانست.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :