حرکت به سوی تولید سالانه 440هزار تن مس

۰۸ خرداد ۱۳۸۶ | ۰۵:۱۹ کد : ۱۳۹۲۵ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۵۱۶
مدیرعامل شرکت ملی صنایع ایران اظهار کرد: ‌حرکت شرکت مس به سوی تولید....

مدیرعامل شرکت ملی صنایع ایران اظهار کرد: ‌حرکت شرکت مس به سوی تولید 440هزار تن مس آغاز شده است و امیدواریم تا پایان مهرماه برنده مناقصات اجرای هشت طرح توسعه تعیین و قرارداد آن‌ها منعقد شود.  مهندس پورمند، مدیر عامل شرکت مس سرچشمه گفت: با صادرات 251هزار تن محصولات مسی و محصولات جانبی در سال 1385، حجم صادرات شرکت ملی صنایع مس ایران 18‌درصد افزایش یافت.
وی افزود: با تولید بیش از 200هزار تن مس کاتدی در مجتمع مس سرچشمه رکورد جدیدی در تولید این محصول در کشور به ثبت رسید که حاکی از رشد 13‌درصدی تولید این محصول نسبت به سال 84 است. مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در ارتباط با فعالیت‌های اکتشافی شرکت مس گفت:‌ مرحله اول برنامه اکتشافی مس از مرداد ماه گذشته باهزینه‌ای بالغ بر 150میلیارد ریال آغاز شده و تاکنون 31هزار متر حفاری صورت گرفته است که این عدد در تابستان امسال باید به 50هزار متر برسد.
وی با اشاره به عرضه سهام شرکت مس در بورس به عنوان اولین شرکت مشمول اصل 44 در سال گذشته اظهار کرد: در ماه‌های پایانی سال گذشته پنج‌درصد سهام مس در بورس و 20‌درصد دیگر آن به عنوان سهام عدالت واگذار شد و با توجه به این که بخشی از سهام مس نیز متعلق به دولت است ما هم اکنون با تنوع سهامدار مواجهیم و باید رفتار خود را با وضعیت جدید تنظیم کنیم. پورمند گسترش برنامه‌های آموزشی را یکی از اهداف اصلی شرکت مس در سال جاری عنوان کرد و گفت:‌ در سال گذشته به ازای هر نفر 45 ساعت آموزش ارائه شده که در مقایسه با سایر شرکت‌های دولتی، آمار قابل توجهی است اما انتظار ما این است که سطح آموزش ما به استاندارد 75 ساعت برای هر نفر برسد. وی بیان کرد: همچنین برنامه شرکت مس در سال 86، تولید 400هزار و 555 تن کنسانتره مس ـ مولیبدن، 239 تن آند و 200هزار تن کاتد برای مجتمع مس سرچشمه و 150هزار تن کنسانتره مس است.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :