58 فقره معدن در استان سیستان و بلوچستان آماده واگذاری است

۱۲ خرداد ۱۳۸۶ | ۰۶:۴۰ کد : ۱۳۹۸۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۲۱
در حال حاضر 40 فقره معدن فعال در سیستان و بلوچستان در حال فعالیت است....
در حال حاضر 40 فقره معدن فعال در سیستان و بلوچستان در حال فعالیت است و 58 معدن دیگر نیز از سوی سازمان صنایع و معادن استان آماده واگذاری به فعالان بخش معدن است.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهندس مالکی معاون معدنی سازمان صنایع و معادن استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه طی سال 85 حدود 200 درخواست صدور پروانه اکتشاف به سازمان استان ارسال شده است، تصریح کرد: بر همین اساس 85 پروانه اکتشاف و 9 گواهینامه کشف شامل ذخایر سنگ‌نما، کائولن و گچ خاکی با 15 پروانه بهره‌برداری صادر شده است.
وی در خصوص انواع مواد معدنی موجود در استان سیستان و بلوچستان یادآور شد: مرمریت‌قرمز،سنگ‌لاشه، کرومیت، منیزیت، گرانیت، گچ‌خاکی، منگنز، سنگ‌آهن و مرمریت جزو مواد‌معدنی هستند که در معادن استان با ذخایر قابل قبول و سرمایه‌گذاری کافی و همچنین نیروی شاغل در حال برداشت هستند.
 معاون معدنی سازمان صنایع و معادن استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در حال حاضر 43 فقره معدن فعال در استان سیستان و بلوچستان در حال فعالیت هستند، تصریح کرد: 48 معدن آماده واگذاری به فعالان بخش معدن استان است که برای 270 نفر بر اساس صدور مجوزهای معدنی و پروانه‌های بهره‌برداری و در مجموع برای 695 در بخشهای مختلف معدن و صنایع‌معدنی تا پایان سال 85 اشتغال ایجاد شده است.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :