بر اثربارش باران شدید و جاری شدن سیل در شهرستان خوی آذربایجان غربی

۱۶ خرداد ۱۳۸۶ | ۰۵:۰۲ کد : ۱۴۰۲۴ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۴۹۹
بارش باران در مناطق غربی این شهرستان در روز گذشته‌وتداوم آن تا سحرگاه امروز...

بر اثربارش باران شدید و جاری شدن سیل، مزارع و راههای روستایی و منازل در شهرستان خوی آذربایجان غربی خسارت دید. مسوول ستادحوادث غیرمترقبه خوی گفت: بارش باران در مناطق غربی این شهرستان در روز گذشته‌وتداوم آن تا سحرگاه امروز، جاری شدن سیل در بخش صفاییه، شهر فیرورق،زاویه،دیزج‌خان، ملاجنود و شوربلاغ خوی را در پی داشت. ناصر ثنایی افزود: در اثر این سیل،محصول چندین هکتار از اراضی کشاورزان منطقه تخریب شده و حدود ‪ ۳۵‬واحد مسکونی روستایی خوی خسارت دیده است. وی اضافه کرد: سیل همچنین باعث تخریب جاده اصلی خوی - قطور از چند نقطه شده و حدودا ‪ ۳۰۰‬متر از جاده را از بین برده است.
   وی گفت:ستاد حوادث غیرمترقبه کار کمک رسانی به روستاهای سیلزده را آغاز کرده و کارشناسانی مشغول بررسی و برآورد خسارات وارده به روستاهای خوی هستند.
   بر اساس گزارش رسیده از بخش چایپاره خوی، جاری شدن سیل در این بخش نیز باعث تخریب و خسارت دیدن مزارع و راههای روستایی روستاهای حمزیان علیا، حمزیان سفلی، قورویل و کهریز کوچک شده است.  بخشدار قره‌ضیاالدین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت:‪ ۱۰‬دستگاه خودرو سواری خسارت دید و شش نفر در این سیل مجروح شدند. نجفی گفت: در اثر این سیل راه قدیمی خوی به قره‌ضیاالدین نیز مسدود شده است. میزان خسارت ناشی از سیل در بخش چایپاره خوی نیز در دست بررسی است.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :