تولید 40درصد از سولفات‌سدیم مورد نیاز کشور در سمنان

۱۹ خرداد ۱۳۸۶ | ۰۵:۰۶ کد : ۱۴۰۳۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۸۳
تأمین 40درصد از کل نیاز کشور به سولفات‌سدیم و دستیابی به رتبه دوم در تولید و...
تأمین 40درصد از کل نیاز کشور به سولفات‌سدیم و دستیابی به رتبه دوم در تولید و استخراج این ماده معدنی یکی از دستاوردهای مهم معدنی استان سمنان است.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهندس علی نظری رئیس سازمان صنایع و معادن استان سمنان با بیان اینکه در حال حاضر 305 معدن فعال در استان وجود دارد، تصریح کرد: میزان استخراج از این معادن طی 9 ماه سال 85 بالغ بر 9 میلیون تن بوده که طی تحقیقات صورت گرفته حدود 280 میلیون‌تن ذخیره قطعی نیز در استان شناسایی شده است.
وی افزود: در حال حاضر 3هزار و 600 نفر در بخش معدن استان در حال فعالیت هستند و میزان حقوق دولتی که طی سال 85 در بخش معادن اخذ شده بالغ بر 920 میلیون تومان است.
نظری با بیان اینکه سمنان دارای رتبه نخست در ذخایر زئولیت، سلستین، گچ و نمک در بین استان‌های کشور است، یادآور شد: تأمین 40درصد از نیاز کشور به پودر سولفات‌سدیم و دستیابی به رتبه اول در تولید موادمعدنی گچ، نمک و سلستین به میزان 50درصد و رتبه دوم در زمینه تولید سولفات سدیم و رتبه سوم در تولید ذغال‌سنگ و کرومیت به میزان 20درصد از دستاوردهای معدنی استان سمنان است.

رئیس سازمان صنایع و معادن سمنان با بیان اینکه حدود 10 درصد از تولیدات معدنی کل کشور به تولید معادن این استان اختصاص دارد، خاطر نشان کرد: همچنین حدود 9درصد از درآمد حاصل از معادن کشور در سمنان تأمین می‌شود و در حال حاضر از 350 معدن قابل بهره‌برداری، 305 معدن در حال فعالیت و دارای مجوز بهره‌برداری هستند

کلید واژه ها: سمنان


نظر شما :