تعامل کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با رسانه ملی

۲۵ تیر ۱۳۸۶ | ۰۴:۲۲ کد : ۱۴۵۷۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۴۸
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهندس محمدرضا سجادیان رئیس کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای ...

    علم زمین‌شناسی به عنوان مادر و پایه بسیاری از علوم دیگر محسوب می‌‌ شود، که به لحاظ توجه کمتر به آن کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با همکاری رسانه‌ملی به‌منظور ارتقاء آن در سطح علمی کشور خواهند کوشید.

 

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهندس محمدرضا سجادیان رئیس کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب گفت: موضوع فرهنگ‌سازی و حمایت بیشتر رسانه‌ملی می‌تواند به ارتقاء بیشتر جایگاه علم زمین‌شناسی کمک کند که خوشبختانه طی مذاکرات صورت گرفته از سوی اعضاء کمیسیون صنایع و معادن مجلس و ریاست سازمان صدا و سیما این امر هرچه زودتر محقق خواهد شد.

وی با اشاره به توجه بسیار کم به رشته زمین‌شناسی در سیستم آموزشی کشور، یادآور شد: ضریب این درس در کنکور بسیار پائین است و از سویی میزان اطلاع عموم جامعه از زمین‌شناسی بسیار پائین است که بر همین اساس کمیسیون صنایع و معادن طی جلسات خود با وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به ارتقاء این علم در کشور تأکید ویژه دارد.

 سجادیان بیان اینکه باید با برگزاری کنگره‌ها و سمینارهای مرتبط به کاربردی‌تر شدن علم زمین‌شناسی در کشور کمک کرد، گفت: علی‌رغم اینکه علم زمین‌شناسی به عنوان مادر و پایه بسیاری از علوم دیگر محسوب می‌‌ شود، توجه کمتری به آن شده که به علت موقعیت خاص زمین‌شناسی و جغرافیایی ایران از نظر ذخایر عظیم انرژی و معادن و همچنین وجود مخاطرات متعدد، توجه بیشتر مسوولان این امر را طلب می‌کند.

رئیس کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه فارغ‌التحصیلان زیادی در بخش زمین‌شناسی کشور وجود دارند، تصریح کرد: یکی از افتخارات فرزندان زمین‌شناس ایران در خارج از مرزها و در کشورهای آمریکای‌لاتین خصوصا" ونزوئلا و همچنین تاجیکستان در بخش تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی و راه‌اندازی پایگاه ملی داده‌های علوم‌زمین در آن کشورهاست  که در نوع خود بی‌نظیر است.

 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :