معادن استان چهارمحال و بختیاری آماده واگذاری به بخش خصوصی است

۰۲ مرداد ۱۳۸۶ | ۰۳:۵۶ کد : ۱۴۶۶۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۶۳
به دنبال انجام عملیات طرح‌های پی‌جوئی منطقه‌ای در سطح چهارمحال‌وبختیاری...
معادن استان چهارمحال و بختیاری آماده واگذاری به بخش خصوصی است

  به دنبال انجام عملیات طرح‌های پی‌جوئی منطقه‌ای در سطح چهارمحال‌وبختیاری تاکنون 141 پتانسیل‌معدنی در استان شناسایی شده که به منظور انجام اکتشاف تکمیلی آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهندس رحمان کرمی رئیس سازمان صنایع و معادن استان چهارمحال‌وبختیاری گفت: به دنبال انجام عملیات طرح‌های پی‌جوئی منطقه‌ای در سطح استان تاکنون 141 پتانسیل‌معدنی در استان شناسایی شده است.

وی در ادامه افزود: این ذخایرمعدنی شامل سنگ تزئینی و نما، سیلیس، فلدسپات، آهک صنعتی، شیل رسی، سنگ‌گچ، دولومیت‌، مس، خاک‌نسوز، خاک‌صنعتی با ذخیره زمین‌شناسی بالغ بر 875میلیون تن شناسایی شده که به منظور انجام اکتشاف تکمیلی آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

رئیس سازمان صنایع و معادن استان چهارمحال‌وبختیاری خاطر نشان کرد: تعداد 76 باب معدن فعال در زمینه استخراج موادمعدنی مرمریت، آرژیلیت، بوکسیت، دولومیت، گچ، سیلیس، سنگ‌لاشه و مواد اولیه سیمان و با سرمایه‌گذاری 125436 میلیون ریال و با ظرفیت تولید 000/057/4 تن مواد معدنی در حال فعالیت است.

کرمی در پایان با بیان اینکه زمینه اشتغال برای 646 نفر در بخش معدن استان فراهم شده است، تصریح کرد: 25درصد از معادن فعال استان چهارمحال و بختیاری در شهرستان لردگان متمرکز شده که بر همین اساس زمینه اشتغال برای 170نفر در بخش معادن این شهرستان نیز فراهم شده است.

 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :