شهرک صنعتی سنگ در پیرانشهر احداث خواهد شد

۲۱ مرداد ۱۳۸۶ | ۱۰:۱۰ کد : ۱۴۹۱۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۰۰
سازمان صنایع و معادن آذربایجان‌غربی با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی و به‌منظور....

سازمان صنایع و معادن  آذربایجان‌غربی با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی و به‌منظور توسعه بخش معدن استان اقدام به ایجاد شهرک صنعتی سنگ در پیرانشهر می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دکتر محمد حاج‌زمانی رئیس‌سازمان صنایع و معادن استان آذربایجان‌غربی از احداث یک شهرک صنعتی در منطقه پیرانشهر خبر داد و گفت: سازمان صنایع و معادن سیستان و بلوچستان با همکاری فرمانداری پیرانشهر و شرکت شهرک‌‌های صنعتی استان اقدام به ایجاد یک ناحیه صنعتی با وسعتی حدود یکصد هکتار تحت عنوان شهر سنگ پیرانشهر نموده که  مسائل زیست‌محیطی آن رعایت و همه خدمات آن از جمله برق و آب و راه‌های دسترسی آن مطالعه گردیده و منطبق بر اصول علمی اجرا خواهد شد.

وی در ادامه افزود: استان آذربایجان‌غربی پتانسیل معدنی بسیار مناسبی در سنگ‌‌‌های مختلف دارد و بالغ بر 33معدن فعال شامل انواع سنگ‌های گرانیت در شهرستان‌های پیرانشهر و مهاباد وجود دارد که زمینه ایجاد شهرک تخصصی است.

حاج زمانی یادآور شد: خوشبختانه با استخراج مناسب از معادن سنگ استان طی سال‌های اخیر و انتقال آن به استان‌های مجاور و سایر نقاط جهان گامی مؤثر در توسعه بخش معدن استان برداشته شده است و هم اکنون سهمی بالای 18درصد تولید گرانیت کشور به استان آذربایجان‌غربی تعلق دارد.

رئیس سازمان صنایع و معادن استان آذربایجان‌غربی در پایان خاطر نشان کرد: شهرستان پیرانشهر پس از منطقه ازنا در استان لرستان به عنوان دومین منطقه دارای معادن سنگ گرانیت کشور شناخته شده است که پیش‌بینی می‌شود با ایجاد شهرک صنعتی سنگ در پیرانشهر, علاوه بر ایجاد ارزش افزوده مناسب برای بخش معدن استان، موجب اشتغالزایی بیش از یک‌هزارو سیصدنفر  بطور مستقیم در این بخش شود.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :