دستیابی سیستان و بلوچستان به رتبه نخست صدور پروانه‌های بهره‌برداری از معادن

۲۳ مرداد ۱۳۸۶ | ۰۵:۳۲ کد : ۱۴۹۲۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۳۳
استان سیستان و بلوچستان در بخش صدور پروانه‌‌های بهره‌برداری از معادن طی....
استان سیستان و بلوچستان در بخش صدور پروانه‌‌های بهره‌برداری از معادن طی سال 85 نسبت به سال 84 با رشد 45درصدی، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهندس جواد نام‌آور جهرمی رئیس سازمان صنایع و معادن استان سیستان و بلوچستان توجه و عنایت خاص مسوولان استان به بخش صنعت و معدن را موجب رونق و ارتقای کمی و کیفی مطلوب در سال‌های اخیر برشمرد و گفت: با توجه به قابلیت‌های خوب معدنی استان و نتایج حاصل از چند سال اخیر بخش معدنی که به طور عمده بر اساس فعالیت‌ نیروهای بومی شکل گرفته، در بخش صدور پروانه‌ بهره‌برداری از معادن در سال 85 نسبت به سال 84 با رشد 45درصد، سیستان و بلوچستان رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

وی از افزایش 800 تنی ظرفیت شرکت سیمان خاش در هر روز خبر داد و افزود: تا دو ماه دیگر پروژه‌های دو کارخانه سیمان چا‌بهار و ایرانشهر اجرایی خواهند شد.

نام‌آور جهرمی در خصوص فعالیت‌های بخش معدن استان گفت: اکتشاف مس در منطقه چهل‌کوره و طرح فرآوری مس با ظرفیت 300 تن با سرمایه 30 میلیارد تومان ظرف سه سال آینده و وجود اولین معادن زیرزمینی آنتیموان در سفیدآبه و شمال استان از عمده فعالیت‌های معدنی صورت گرفته در سیستان و بلوچستان است.

رئیس سازمان صنایع و معادن استان سیستان و بلوچستان افزود: به همت کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نقشه‌های یکصدهزارم استان تهیه و نقشه‌های یک‌بیست‌‌وپنج‌هزارم نیز در آینده تولید خواهند شد.

وی گفت: از محل دریافت تسهیلات بنگاه‌های زودبازده برای طرح‌های صنعتی و معدنی طی سال 85 جایگاه مناسبی ایجاد شد و در این رابطه از طرح‌های معرفی شده به بانک‌های استان رتبه سوم، طرح‌‌های تصویب شده در بانک‌ها رتبه دوم، انعقاد قرارداد رتبه پنجم و تعداد تسهیلات پرداختی به طرح‌ها رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

نام‌آور جهرمی با بیان اینکه جایگاه صنعت و معدن استان در مقایسه با سایر نقاط کشور مناسب نیست، تصریح کرد: اعتبارات اختصاص یافته به استان مناسب نیست اما با این حال استان توانسته است جایگاه اول را در همه زمینه‌ها کسب کند.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :