احتمال حذف‌ لفظ معادن بزرگ‌ از قانون معادن‌ وجود دارد

۲۵ شهریور ۱۳۸۳ | ۱۳:۲۸ کد : ۱۵۰۱ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۷۵
معاون امور معادن وزیر صنایع‌ و معادن درباره مقدمات حضور بخش خصوصی در بخش معدن گفت: تا قبل از نوشتن قانون جدید، بسیاری از افراد پس از کشف معدنی، آن را باید به دولت واگذار می‌کردند.

معاون امور معادن وزیر صنایع‌ و معادن درباره مقدمات حضور بخش خصوصی در بخش معدن گفت: تا قبل از نوشتن قانون جدید، بسیاری از افراد پس از کشف معدنی، آن را باید به دولت واگذار می‌کردند که این امر عدم اعلام کشف برخی معادن را به همراه داشت، ولی با تهیه قانون جدید این مشکل برطرف شد.
هدایت‌الله آقایی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه در حال حاضر سه هزار معدن در کشور وجود دارد گفت: از این تعداد کمتر از 20 معدن در دست دولت است که البته معادن بزرگی هستند.
آقایی افزود: لفظ معادن بزرگ که در قانون معادن آمده باعث شده که برخی افراد تصور کنند که ممکن است در صورت کشف معدنی بزرگ، آن معدن از آنها گرفته شود که جهت حل این معضل نیز کمیته‌ای تشکیل شده که به‌زودی پیشنهادات خود را به مجلس ارائه خواهد داد و احتمالا لفظ معادن بزرگ از این قانون حذف خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه مدت بهره‌برداری از معادن در قانون جدید تا 25 سال پیش‌بینی شده است، گفت: به‌دلیل اینکه در این قانون بحث مالکیت معادن مطرح نیست، احتمالا شورای نگهبان با اصلاح آن موافقت خواهد کرد.
 
روزنامه دنیای اقتصاد
 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :