یازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران در دانشگاه فردوسی مشهد

۱۴ بهمن ۱۳۸۶ | ۱۰:۵۹ کد : ۱۵۱۵۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۵۶
به منظور ایجاد ارتباط بین صاحبنظران و محققان داخلی و خارجی در مسائل مرتبط....

به منظور ایجاد ارتباط بین صاحبنظران و محققان داخلی و خارجی در مسائل مرتبط با علوم‌زمین و ارتقاء سطح علمی کشور، یازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران 13 الی 15 شهریور ماه سال جاری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دکتر محمد غفوری دبیر علمی یازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران  گفت: به منظور هم‌اندیشی و تبادل‌نظر درباره مباحث علوم‌زمین و ارتقای دانش زمین‌شناسی یازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران 13 الی 15 شهریور ماه سال جاری در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.

وی در خصوص اهمیت پرداختن به علم زمین‌شناسی در جوامع گفت: زمین‌شناسی به‌عنوان یکی از علوم فنی و پایه‌ای و بسیار کاربردی، جایگاه مهمی در طرح‌های زیربنایی، فعالیت‌های صنعتی، منابع طبیعی و مسائل زیست‌محیطی کشور دارد که بر همین اساس و با توجه به رشد کشور و افزایش فعالیت‌های عمرانی، صنعتی و کشاورزی توجه جدی به مطالعات زمین‌شناسی بیش از گذشته احساس می‌شود.

غفوری با بیان اینکه توجه به ماهیت کاربردی علم زمین‌شناسی در زندگی روزمره بشر بسیار ضروری است، تصریح کرد: برگزاری چنین همایش‌هایی نقش مهمی در شناسایی جایگاه زمین‌شناسی در سطح کشور بخصوص مسوولان اجرایی کشور دارد و از سویی در ارائه خدمات علمی، تخصصی و اجرایی و توسعه آن به خارج از کشور در جهت ایجاد ارتباط بین صاحبنظران و محققان داخلی و خارجی به‌منظور ارتقاء سطح علمی کشور و مطابق کردن آن با استانداردهای بین‌المللی تأثیرگذار است.

دبیر علمی یازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران خاطر نشان کرد: در صورت حمایت بخش‌های اجرایی کشور، چنین همایش‌هایی با کیفیت و امکانات بهتری برگزار خواهد شد و به‌خاطر داشت که این نوع همایش‌ها معیار بسیار خوبی برای ارزیابی پتانسیل تحقیق کشور و پویایی و علاقمندی پژوهشگران در زمینه علوم‌زمین است.  

وی ضمن ابراز خرسندی از استقبال بسیار خوب علاقمندان از برگزاری همایش گفت: خوشبختانه مقالات دریافت شده از نظر علمی در سطح بالایی قرار داشتند و در مجموع 735 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که با بررسی‌های صورت گرفته 30درصد از مقالات بصورت سخنرانی و 40درصد به‌صورت پوستر ارائه خواهند شد.

یادآور می‌شود پترولوژی، ژئوشیمی، ژئوفیزیک، آب‌شناسی، آلودگی منابع‌آب، زمین‌شناسی نفت، زمین‌شناسی دریایی، زمین‌شناسی پزشکی، زمین‌شناسی مهندسی، زمین آمار و زمین ریاضی، چینه‌شناسی و فسیل‌شناسی، زمین‌شناسی زیست محیطی، زمین‌شناسی اقتصادی و منابع معدنی، رسوب‌شناسی و سنگ‌شناسی رسوبی، زمین باستان‌شناسی و زمین‌گردشگری، سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی ( GIS )، زمین‌شناسی ساختاری، زمین‌ساخت، ژئودینامیک و لرزه زمین‌ساخت از محورهای یازدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران است که با حمایت دانشگاه فردوسی مشهد، شرکت ملی نفت ایران، سازمان حفاظت محیط زیست کشور و قطب فسیل‌شناسی برگزار می‌شود.

همچنین در پایان اختتامیه همایش شرکت کنندگان در بازدید علمی از منطقه کپه‌داغ که به همت برگزارکنندگان همایش تدارک دیده شده، شرکت می‌کنند.

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :