تهیه نقشه جابجایی ناشی از فرونشست در مناطق غربی و شرقی تهران

۲۳ مهر ۱۳۸۶ | ۰۴:۵۳ کد : ۱۵۶۱۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۸۹
با مشاهده پدیده فرونشست در مناطقی از غرب و شرق تهران، کارشناسان گروه....

با مشاهده پدیده فرونشست در مناطقی از غرب و شرق تهران، کارشناسان گروه دورسنجی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اقدام به تهیه نقشه جابجایی ناشی از فرونشست در این مناطق کردند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دکتر فریبرز قریب مدیر گروه دورسنجی این سازمان گفت:  پس از ارائه گزارشات مربوط به وقوع پدیده فرونشست در مناطق غربی و شرقی تهران، کارشناسان گروه دورسنجی این سازمان اقدام به بررسی تصاویر ماهواره‌ای رادار کردند.

وی افزود: پس از انجام مطالعات مربوطه و تهیه نقشه جابجایی برای مناطق شرق و غرب تهران، نرخ فرونشست برای این مناطق بدست آمد به نحوی که می‌توان گفت دشت‌های تهران هر سال بطور متوسط 15الی 20 سانتیمتر دچار فرونشست می‌شوند.

قریب تصریح کرد: فرونشست در مناطق غرب تهران که بطور عمده شامل هشتگرد و اشتهارد می‌شود، در مساحتی بالغ بر یک‌هزاروهشتادونه کیلومتر مربع و همچنین  شرق تهران واقع در منطقه فشم و در مساحتی معادل یکصد‌وهفتاد کیلومتر مربع در بالاترین حد مشاهد شده است.

مدیر گروه دورسنجی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور یادآور شد: برای شناسایی بیشتر و کنترل پدیده فرونشست باید آنها را به بهترین نحو شناخت که این امر مستلزم حمایت بیشتر مسوولان و همکاری مردم مناطق مذکور است.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :