سالانه دومیلیون تن ماده معدنی از معادن اردبیل استخراج می‌شود

۲۸ مهر ۱۳۸۶ | ۰۴:۳۴ کد : ۱۵۶۷۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۹۰
بر اساس آمارهای موجود سالانه دو میلیون تن انواع موادمعدنی با سرمایه‌گذاری....

بر اساس آمارهای موجود سالانه دو میلیون تن انواع موادمعدنی با سرمایه‌گذاری معادل 120میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای یک‌هزار و 200 نفر، از معادن استان اردبیل استخراج می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهندس فریبرز شجاع سرپرست سازمان صنایع و معادن استان اردبیل با بیان اینکه بر اساس آمارهای موجود سالانه دو میلیون تن انواع موادمعدنی از معادن این استان استخراج می‌شود، تصریح کرد: این مواد شامل هماتیت، دیاتومیت، سنگ تزیینی، سلیس، پوزولان، پوکه‌معدنی، سنگ‌آهک، واریزه‌کوهی و سنگ‌لاشه است.

وی با اشاره به اینکه این مواد از 87 معدن دارای پروانه بهره‌برداری در سطح استان استخراج می‌شود، یادآور شد: برای استخراج این میزان ماده‌معدنی، علاوه بر سرمایه‌گذاری معادل 120میلیارد ریال، برای یک‌هزار و 200 نفر نیز اشتغال‌زایی ایجاد شده است.

شجاع در ادامه افزود: طی 6 ماهه اول سال جاری نیز 33فقره پروانه اکتشاف مواد معدنی، 16فقره گواهی کشف با ذخیره 20میلیون تن و 9 فقره پروانه بهره‌برداری معدن با ذخیره 12 میلیون تن صادر شده است.

وی با بیان اینکه طی مدت یاد شده 97 فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی با سرمایه‌گذاری 545 میلیارد ریال از سوی این سازمان صادر شده، تصریح کرد:  با صدور این پروانه‌ها و بهره‌برداری از واحدهای صنعتی برای 1216 نفر اشتغال ایجاد شده که از لحاظ تعداد62درصد، سرمایه‌گذاری 70درصد و اشتغال ایجاد شده 30درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد نشان می‌دهد.

سرپرست سازمان صنایع و معادن استان اردبیل خاطر نشان کرد: در راستای توسعه صنعتی استان و ایجاد واحدهای صنعتی جدید طی 6 ماهه اول سال جاری 471 فقره جواز تأسیس با سرمایه‌گذاری 11400 میلیارد ریال و پیش‌بینی اشتغال زایی برای 12هزار و پانصدنفر صادر شده است.

کلید واژه ها: اردبیل


نظر شما :