حضور فعال مدیریت زمین‌شناسی مرکز مشهد درنمایشگاه تخصصی هفته پژوهش

۲۷ آذر ۱۳۸۶ | ۰۷:۲۱ کد : ۱۶۲۴۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۵۸
مد‌یریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال‌شرق در نمایشگاه دستاوردهای....

  مد‌یریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال‌شرق در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های خصوصی بخش صنعت و معدن استان خراسان رضوی، حضوری فعال داشت.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای استان خراسان رضوی، چهارشنبه شب در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی مشهد و به مناسبت هفته پژوهش آغاز بکار کرد.

این گزارش می‌افزاید در  نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی این استان که  توسط استانداری استان خراسان‌رضوی و با حضور دستگاههای اجرایی، نهادها، دانشگاه‌ها و شرکتهای خصوصی بخش صنعت و معدن و فرهنگی این استان در حال برگزاری است، غرفه مد‌یریت زمین‌شناسی مرکز مشهد به نمایندگی از سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز حضوری فعال و متفاوت دارد.

یادآور می‌شود غرفه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال‌شرق کشور در سالن انوری از ساعت 10 صبح الی 8 بعدازظهر پذیرای علاقمندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

معاون پشتیبانی و برنامه ریزی وزیر کشور در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه در سخنانی پژوهش را از ضروریات اساسی بخشهای مختلف کشور و لازمه پیشرفت جامعه عنوان کرد و گفت: در بودجه سال ۱۳۸۶، دولت دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها را موظف کرده که یک درصد از بودجه سالانه خود را به امر پژوهش خود اختصاص دهند و این امر تا چهار درصد نیز قابل افزایش است.

دکتر علی‌محمد شاعری  با اشاره به قابلیت‌های مختلف صنعتی و معدنی کشور، ایجاد مراکز و دفاتر پژوهش را در شهرک‌های صنعتی بسیار لازم دانست و خواستار توجه مسوولان  به این امر شد.

استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: امروزه لازمه حیات و توسعه‌یافتگی هر کشور و جامعه‌ای بستگی به گسترش فرآورده‌ها و فعالیت‌های علمی در ابعاد مختلف است.

محمدجواد محمدی‌زاده افزود: ما برای دوام انقلاب و نظام اسلامی خود باید به این امر مهم توجه اساسی داشته باشیم و یکی از مولفه‌های مهم و تاثیر گذار در این ارتباط  افزایش توجه به امر پژوهش در ابعاد گوناگون است.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان رضوی هم یادآور شد: شرکت‌کنندگان در نمایشگاه فوق دستاوردهای پژوهشی خود را در بخشهای مختلف در بیش از ۳۰۰غرفه در سه هزار متر مربع فضا از ۲۱ لغایت ۲۵آذرماه در معرض دید عموم قرار دادند.

وی افزود: تعداد شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه از ۴۵مورد در نمایشگاه مشابه پارسال به بیش از ۳۰۰مورد افزایش یافته که این خود بیانگر توجه دولت نهم به بحث پژوهش و اقدامات آن است.

رضاعبدالملکی گفت: در قالب این نمایشگاه در واقع چهار نمایشگاه کوچک‌تر در قالب ارائه اختراعات و ابتکارات، نمایشگاه بازار و نیز حرفه و فن و پارک علم و فناوری برگزار می‌شود.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان رضوی یادآور شد: در این نمایشگاه ۱۲مرکز آموزش عالی دولتی، غیردولتی و غیرانتفاعی، مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال شرق کشور، آستان قدس‌رضوی، مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی و شورای اسلامی شهر مشهد و نیز اتحادیه‌های صادراتی و تولیدی بخش خصوصی شرکت دارند.

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :