سرعت در اکتشاف معادن با افتتاح مرکز پژوهش های کاربردی علوم زمین

۱۷ بهمن ۱۳۸۶ | ۰۶:۴۷ کد : ۱۶۶۸۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۹
یکی از این برنامه‌های وزارت صنایع و معادن، راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های کاربردی...

یکی از این برنامه‌های وزارت صنایع و معادن، راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم‌زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور است که پس از راه‌اندازی این مرکز، برداشت و اکتشاف از معادن با سرعت بیشتری انجام می‌پذیرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهندس علی‌اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن در حاشیه مراسم افتتاح مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم‌زمین در جمع خبرنگاران ضمن بیان این مطلب، گفت : این مرکز دارای سه بخش آزمایشگاهی، فعالیتهای بین‌المللی و فعالیتهای علمی و پژوهشی است و می‌توان گفت نخستین مرکز تحقیقاتی و تخصصی در ارتباط با علوم‌زمین و معدن است که با استفاده از نیروهای متخصص و توانمند داخلی  در مدت 4 ماه راه‌اندازی شده و امید است مشابه آن در سایر مناطق کشور نیز راه‌اندازی شود.

وی با اشاره به برنامه‌های وزارت صنایع ومعادن در راستای استفاده بهینه از معادن، افزود: یکی از این برنامه‌ها، راه‌اندازی مرکز پژوهش‌های کاربردی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور است که پس از راه‌اندازی این مرکز، برداشت و اکتشاف از معادن با سرعت بیشتری انجام می‌پذیرد.

وزیر صنایع و معادن در مورد قابلیت‌های منحصربفرد مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم‌زمین گفت: بخش آزمایشگاه‌های این مرکز با بکارگیری سرمایه نیروی انسانی متخصص و تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی، حجم آنالیز مواد معدنی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور را از30 هزار نمونه در سال به بیش از 110هزار نمونه افزایش داده و از نظر آنالیز نمونه‌های معدنی، رشد چشمگیری در حدود 270 درصد ایجاد خواهد شد.

 وی در ادامه گفت: در دهه فجر امسال 791 طرح صنعتی و معدنی در مناطق مختلف کشور افتتاح خواهد شد که این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری ریالی 7 هزار و 600 میلیارد تومان و سرمایه‌گذاری ارزی 6/1 میلیارد دلار و با اشتغالزایی 45 هزار نفر به بهره‌برداری می‌رسد.

محرابیان در پایان یادآور شد: اجرای انواع طرح‌های صنعتی و معدنی شامل صنایع‌غذایی،‌ تولید فولاد، تولید انواع فلزات و دیگر شاخه‌ها ازجمله طرحهایی است که در این ایام افتتاح می‌شود.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :