استخراج 3 میلیون و754 هزار تن ماده معدنی از معادن استان چهارمحال‌وبختیاری

۲۰ بهمن ۱۳۸۶ | ۰۳:۴۷ کد : ۱۶۶۹۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۹۵۹
3میلیون و 754هزار تن انواع ماده‌معدنی طی 9ماه سال جاری از معادن استان چهارمحال‌...

3میلیون و 754هزار تن انواع ماده‌معدنی طی 9ماه سال جاری از معادن استان چهارمحال‌وبختیاری با رشد معادل 54درصد نسبت به سال گذشته استخراج شده است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهندس رحمان کرمی رئیس سازمان صنایع و معادن چهارمحال و بختیاری از استخراج 3میلیون و 754هزار تن انواع ماده‌معدنی طی 9ماه سال جاری در این استان خبر داد و گفت: در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 54درصد رشد در این بخش مشاهده شده است.

وی افزود: 12فقره پروانه بهره‌برداری جدید در زمینه تولید موادمعدنی گروه مصالح‌ساختمانی با سرمایه‌گذاری 16703 میلیون ریال صادر شده که بر همین اساس برای 96 نفر نیز اشتغالزایی ایجاد شده است.

کرمی با بیان اینکه فعالیت در بخش معادن استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد 71درصد رشد داشته است، تصریح کرد: بر همین اساس از نظر سرمایه‌گذاری 127 درصد و از نظر اشتغال 84درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان صنایع و معادن استان چهارمحال‌وبختیاری گفت: در این مدت 28فقره پروانه اکتشاف با سرمایه‌گذاری 3893 میلیون ریال صادر شده که حدود 2/17 کیلومتر مربع از مساحت استان را تحت پوشش عملیات اکتشاف قرار داده است.

وی با بیان اینکه طی مدت یاد شده تعداد 4فقره گواهینامه کشف با سرمایه‌گذاری 575 میلیون ریال و با میزان ذخایر قطعی 8796 هزار تن صادر شده است، یادآور شد: این سازمان جهت تقویت و بالا بردن سطح علمی مسوولان فنی و مدیران معادن در استان تعداد 6 دوره آموزشی به مدت 240 ساعت با همکاری موسسه آموزشی و پژوهشی وزارت صنایع و معادن برگزار نمود که در این دوره‌ها تعداد 206 نفر نیز شرکت نموده‌اند.

کلید واژه ها: چهارمحال


نظر شما :