سخنرانی دبیر بیست و ششمین گردهمایی سالانه علوم‌زمین

۲۹ بهمن ۱۳۸۶ | ۰۲:۳۹ کد : ۱۶۷۷۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۲۴
بیست‌و ششمین گردهمایی علوم‌زمین با هدف توسعه و تبادل نظر علمی و فنی و....

  بیست‌و ششمین گردهمایی علوم‌زمین با هدف توسعه و تبادل نظر علمی و فنی و ارایه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی مربوط به علوم‌زمین، با ارائه گزارش دبیر این همایش آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی  کشور مهندس جمشید مجیدی دبیر بیست‌وششمین گردهمایی سالانه علوم‌زمین با بیان اینکه برگزاری چنین نشست‌هایی موجب انتقال و پیشبرد تفکرات علمی در کشور و ارتقاء علمی و تسریع در امر تحقیقات و پژوهش می‌شود، یادآور شد: اندیشمندانی از کشورهای فرانسه، انگلیس، فنلاند، ارمنستان، تاجیکستان نیز در این همایش حضور دارند.

جمشیدی افزود: پروفسور الیاس اکدال Elias EKdahlرییس سازمان زمین‌شناسی فنلاند، پروفسور جیمزجکسون استاد دانشگاه کمبریج، پروفسور فیلیپ‌آگارد استاد دانشگاه پیرماری کوری فرانسه، پروفسور برتران مایر استاد دانشگاه پیرماری کوری فرانسه، پروفسور اریک بری‌یر استاد دانشگاه پاریس، دکتر فلوریان کوبر و گرد تسایلینگر، استادان دانشگاه زوریخ دراین گردهمایی حضور دارند.

مدیر آموزش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در ادامه گفت:637مقاله برای شرکت در این گردهمایی به دبیرخانه ارسال شد که بعد از بررسی نهایی،۳۵۷مقاله برای شرکت در گردهمایی پذیرفته شد که از این تعداد ۱۳۰مقاله به صورت سخنرانی و ۲۲۷مقاله به صورت پوستر ارائه می‌شود.

وی چینه‌شناسی، فسیل‌شناسی و زمین‌شناسی کواترنر، پترولوژی، زمین‌شناسی اقتصادی، ساختمانی، دریایی، زیست‌محیطی و پزشکی، مهندسی، روش‌های پیشرفته آنالیز دستگاهیGIS ،کانه‌‌آرایی، مطالعات فنی و اقتصادی پروژه‌های معدنی، مدل‌سازی و برآورد ذخیره، مطالعات آتشفشان‌های جوان و ژئوترمال و زمین‌شناسی نفت را از محورهای اصلی مقالات عنوان کرد.

مجیدی ادامه داد: پس از اتمام همایش کارگاه‌های آموزشی با محوریت روش‌های تجزیه‌شیمی، کانه‌آرایی با جدایش کانی‌ها، آشنایی با دستگاه‌های ژئوالکتریک، مغناطیس‌سنج، آزمایشگاه مکانیک‌خاک، دورسنجی با کاربری زمین‌شناسی و اکتشافات، کانی‌سنگین، عکاسی زمین‌شناسی، زمین‌شناسی زیست‌محیطی، ژئوشیمی اکتشافی برگزار می‌شود.

به گفته مدیر آموزش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، برپایی کارگاه آموزشی نجوم نیز از دیگر برنامه‌های جانبی این همایش است.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :