بیست‌وششمین گردهمایی علوم‌زمین بکار خود پایان داد

۳۰ بهمن ۱۳۸۶ | ۱۰:۴۷ کد : ۱۶۷۸۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۵۳
بیست‌وششمین گردهمایی علوم‌زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور....

بیست‌وششمین گردهمایی علوم‌زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، با معرفی نفرات برتر جشنواره عکس علوم‌زمین و طراحان روبات هوشمند در زمان بروز حوادث‌طبیعی بکار خود پایان داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بیست‌وششمین گردهم آیی سالانه علوم‌زمین با معرفی نفرات برتر نخستین مسابقه عکس علوم‌زمین و

همچنین تقدیر از سازندگان رباتیک هوشمند به کار خود پایان داد.

گفتنی‌ست این ربات هوشمند تحت عنوان ناجی 4 و با همت تیم رباتیک دانشگاه آزاد‌اسلامی واحد قزوین و تیم شبیه‌ساز زلزله دانشگاه شهید بهشتی طراحی و ساخته شده است و قادر به فعالیت در مناطق صعب‌العبور در زمان بروز مخاطرات‌طبیعی از جمله زلزله و زمین‌لغزش است.

لازم به ذکر است از تیم طراحی بتن مقاوم دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین نیز جهت ساخت‌وساز در زمان بروز زمین‌لغزه تجلیل به‌عمل آمد.

گفتنی‌ست نفرات برتر نخستین مسابقه عکس علوم‌زمین که به همت پایگاه‌ملی‌داده‌های‌علوم‌زمین کشور برگزار شده بود، انتخاب و معرفی شدند.

بر اساس این گزارش در پایان نمایش عمومی عکس‌های دریافتی، هیات داوران از بین 70 عکس ارسال شده، 10 عکس نهایی را انتخاب و برای دریافت جایزه معرفی کرد و عکس ارسالی نامور عباسی به عنوان عکس برتر این جشنواره انتخاب شد.

همچنین عکس‌های ارسالی حسین بشری و عباس توسلی به عنوان عکس‌های دوم و سوم انتخاب شدند که جوایز در نظر گرفته شده به ترتیب نفر اول 5 سکه بهار آزادی، نفر دوم سه سکه، نفر سوم دو سکه بهار آزادی و نفرات چهارم تا دهم یک سکه بهار آزادی است که در مراسم اختتامیه بیست و ششمین گردهمایی علوم‌زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به آنها اهدا شد.

بر اساس این گزارش عکسهای ارسالی سید مهرزاد کشفی، محمدحسن محمدی، نیما اسماعیل پور، اختای پیامی، محمدکاظم محمدپوری و امین نظری رتبه چهارم تا نهم را به خوداختصاص دادند.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :