لازمه رشد بخش معدن، نوسازی و تجهیز معادن و اصلاح قانون است

۰۶ اسفند ۱۳۸۶ | ۰۷:۱۵ کد : ۱۶۸۳۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۷۹
استعدادهای معدنی موجود در کشور بیشتر از رشد صورت گرفته در این بخش است که....

استعدادهای معدنی موجود در کشور بیشتر از رشد صورت گرفته در این بخش است که برای  افزایش بهره‌وری در این حوزه، بازنگری در قانون معادن و نوسازی و تجهیز معادن کشور، در دستور کار وزارت صنایع و معادن قرار دارد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهندس علی‌اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه‌های وزارت صنایع و معادن به منظور جلوگیری از رکود در بخش پیجویی و اکتشاف معادن بنابر اظهارات ایشان، تصریح کرد: رشد خوبی در انجام فعالیت‌های پیجویی صورت گرفته و اعلام رکود در بخش اکتشاف معادن به معنای عدم رشد در این بخش نیست.

وی با بیان اینکه بخش معدن کشور از پتانسیل بالایی برخوردار است که بر همین اساس انتظار ما از این بخش نیز زیاد است، یادآور شد: استعدادهای معدنی در کشور موجود بیشتر از رشد صورت گرفته در این بخش است که برای افزایش بهره‌وری در این حوزه، بازنگری در قانون معادن و نوسازی و تجهیز معادن کشور، در دستور کار وزارت صنایع و معادن قرار دارد.

وزیر صنایع و معادن با اشاره به رشد 12 درصدی ارزش افزوده در بخش صنعت و معدن یاد‌آور شد: کنترل‌های دقیق از استخراج‌ معادن کشور، نشان از افت تولید داشت اما با این وجود از برنامه جلوتر هستیم و پیش‌بینی می‌شود که رشد ارزش افزوده به 12 درصد برسد که این اتفاق برای اولین بار در کشور صورت گرفت.

کلید واژه ها: مرکزى


نظر شما :