تودیع و معارفه معاونان قدیم و جدید وزارت صنایع و معادن برگزار شد

۱۲ اسفند ۱۳۸۶ | ۰۴:۰۸ کد : ۱۶۸۹۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۳۹
با حضور وزیر صنایع و معادن، معاونان و مدیران کل ستادی و شرکت‌های تابعه این وزارتخانه...

با حضور وزیر صنایع و معادن، معاونان و مدیران کل ستادی و شرکت‌های تابعه این وزارتخانه، مراسم تودیع و معارفه معاونان قدیم و جدید در وزارت صنایع و معادن برگزار شد. به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس علی‌اکبر محرابیان وزیر صنایع‌ومعادن، از رشد 44 تا 46 درصدی در صدور پروانه‌های بهره‌برداری و رشد 132 درصدی سرمایه‌گذاری‌ها در دوره زمانی 29 ماهه(دولت‌نهم) در بخش صنایع و معادن کشور خبر داد.

وی با بیان اینکه در این مدت شاهد 12 درصد رشد در اشتغال بخش صنعت و معدن کشور بوده‌ایم، یادآور شد: وزارت صنایع و معادن برای سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد افتتاح بیش از 100 هزار میلیارد ریال طرح صنعتی و معدنی خواهد بود.

محرابیان همچنین از بهره‌برداری از نرم‌افزار جدید وزارت صنایع و معادن که بصورت هفتگی و ماهانه عملکرد 400 تولیدکننده بزرگ کشور را نشان می‌دهد در ابتدای سال 87خبر داد و افزود:یکی دیگر از برنامه‌های مهم این وزارتخانه در سال آینده، مسئله آمایش صنعت کشور است که با هدف ایجاد توازن منطقه‌ای به منظور رشد صنعت کشور پیاده و اجرا خواهد شد.

وزیر صنایع و معادن با بیان اینکه بیش از 200 هزار میلیارد ریال پیش بینی تسهیلات برای طرح آمایش صنعت در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: نظام‌های انگیزشی مناسبی برای اجرای طرح‌های صنعتی و معدنی مورد نظر این وزارتخانه در نظر گرفته شده است تا با سرمایه گذاری متقاضیان در نقاط تعیین شده، شاهد رفع تبعیض‌ها باشیم.

وی در پایان از زحمات معاونان سابق وزارت صنایع و معادن تقدیر و تشکر، و برای تازه‌واردان این وزارت خانه آرزوی موفقیت کرد.

براساس این گزارش؛ وزیر صنایع و معادن در احکامی جداگانه حسن شیخ‌نیا را به عنوان معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی، دکتر محمدمسعود سمیع‌ن‍ژاد را به عنوان معاون وزیر در امور معادن و صنایع معدنی این وزارتخانه منصوب و مهندس احمدعلی هراتی‌نیک را در سمت معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ابقاء کرد و دکتر ایرج پور حسین اکبریه، دکتر محمد مسعود سمیع‌نژاد، مهندس خدامراد احمدی و مهندس محمدهادی اردبیلی به عنوان اعضاء جدید هیات عامل ایمیدرو منصوب شدند و احکام آنان از سوی وزیر صنایع و معادن اعطا شد.وزیر صنایع و معادن همچنین مهندس عبدالحمید ثمره‌هاشمی و محمد حسین بصیری را به عنوان مشاور وزیر منصوب کرد.

همچنین محمد مسعود سمیع‌نژاد معاون جدید امور معادن و صنایع‌معدنی وزارت صنایع و معادن، از اتخاذ سیاستگذاری‌هایی برای توسعه مناطق کمتر توسعه‌یافته به منظور ارتقای بخش معدن و صنایع معدنی، ایجاد بستر مناسب برای جذب سرمایه‌های بخش خصوصی و جهت‌گیری آن به اکتشافات جدید خبر داد.

 وی تاکید کرد: با تدوین سیاست‌ها، مقررات، راهبردها و استانداردها در بخش معدن و صنایع‌معدنی کشور باید شاخص‌های حرکت به سوی اصل 44 قانون‌اساسی و خصوصی‌سازی را پر رنگ تر از گذشته ادامه دهیم.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :