ژاپن یک طرح زیست محیطی را برای کاهش گازهای گلخانه‌ای به تصویب رساند

۱۱ فروردین ۱۳۸۷ | ۰۵:۳۵ کد : ۱۶۹۷۸ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۸۹
هیات دولت ژاپن یک طرح زیست محیطی بازنگری شده در خصوص کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای را با هدف...
 

توکیو - هیات دولت ژاپن یک طرح زیست محیطی بازنگری شده در خصوص کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای را با هدف فراهم ساختن زمینه تحقق اهداف کاهش خود در تحت پیمان کیوتو به تصویب رساند.

به گزارش تلویزیون سراسری ژاپن (ان .اچ .کی)، بر اساس پیمان کیوتو ژاپن مجبور است تا سال ‪ ۲۰۱۲میلادی سطح انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را شش درصد سطح سال۱۹۹۰میلادی کاهش دهد.

این درحالی است که میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای ژاپن در سال ‪ ۲۰۰۵میلادی ‪ ۷/۷درصد افزایش داشته است.

به گزارش ان .اچ .کی، دولت ژاپن امروز نسخه بازنگری شده طرحی که سه سال پیش صادر شده بود را مورد تصویب قرار داد.

این گزارش می‌افزاید: هدف از طرح جدید، دستیابی به شش درصد کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از جمله گاز دی اکسید کربن از طریق ترویج فعالیت های داوطلبانه از سوی بخش صنعت در این کشور است.

این طرح همچنین خواستار بکارگیری اقداماتی در راستای تقویت صرفه جویی انرژی از سوی واحدهای مسکونی و ادارات است که میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای آنها در حال افزایش است.

دراین طرح همچنین یافتن راه‌هایی برای بهبود کارآیی و بهره وری خودروهای بنزینی پیشنهاد و استفاده گسترده تر از وسایل حمل و نقل عمومی نیز تشویق شده است.

یاسوئو فوکودا نخست وزیر ژاپن در جریان نشست هیات دولت این کشور، گفت:
مذاکرات بین‌المللی برای ایجاد چارچوبی برای جایگزینی پروتکل کیوتو که مهلت اجرای آن در سال ‪ ۲۰۱۲میلادی به اتمام می‌رسد، هم اینک افزایش یافته است.

فوکودا، افزود: پیشنهاد ژاپن در این زمینه متقاعدکننده نخواهد بود اگر این کشور نتواند پیام خود را به طور جدی به جامعه جهانی منتقل کند.

ایجاد چارچوب جدیدی برای مقابله با گرمایش جهانی ،از جمله محورهای نشست آتی سران هشت کشور صنعتی عضو گروه هشت شامل آمریکا، روسیه ، کانادا، فرانسه ، آلمان ، انگلیس ،ایتالیا و ژاپن در تابستان امسال در استان هکایدو این کشور است.


نظر شما :