سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور پروژه‌های بین‌المللی خود را توسعه دهد

۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ | ۰۴:۰۶ کد : ۱۷۲۷۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۰
در همایش سراسری مدیران وزارت صنایع و معادن، وزیر صنایع و معادن خواستار...

در همایش سراسری مدیران وزارت صنایع و معادن، وزیر صنایع و معادن خواستار توسعه پروژه‌های بین‌المللی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهندس علی‌اکبر محرابیان در مراسم افتتاحیه همایش سراسری مدیران وزارت صنایع و معادن، شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته که در محل همایش‌های بین‌المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های صورت گرفته در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، خاطرنشان کرد: خوشبختانه این سازمان به دستاوردهای بسیار خوبی در داخل و خارج کشور دست یافته و ما به همه فعالیت‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در کشورهای مختلف افتخار می‌کنیم و سربلند هستیم.

وی یادآور شد: با توجه به ظرفیت‌های موجود، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور باید حضور خود را در خارج از کشور و پروژه‌های بین‌المللی بیش از گذشته گسترش دهد.

وزیر صنایع و معادن از بسیاری پروژه‌های در دست اقدام سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به عنوان برنامه‌های بدیع و بی‌سابقه در کشور یاد کرد و افزود: آشنایی عموم با برنامه‌های علمی و کاربردی این مجموعه باعث شگفتی همگان خواهد شد و خوشبختانه این سازمان در داخل و خارج کشور عملکرد مناسبی داشته است.

وی بهره‌مندی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور  از نخبگان و دانشمندان جوان را از خصوصیات برجسته و مثبت این مجموعه ذکر کرد و گفت: مایلم به این مجموعه به خاطر چنین فعالیت‌های ارزنده‌ایی تبریک عرض کنم و امیدوارم این بخش با ارائه منابع مختلف تقویت شده به فعالیت‌های شاخص‌تر و کامل‌تری بپردازد و البته جای این مساله وجود دارد که اینجانب و همکاران معدنی ما در وزارت صنایع و معادن به این عزیزان بیش از گذشته یاری رسانیم.

محرابیان در ادامه از آغاز به کار شورای سیاست‌گذاری اکتشاف معادن خبر داد و گفت: ما در بخش معادن نقاط ضعف فراوانی داریم که بر همین اساس معاونت معدنی وزارت صنایع و معادن در نظر دارد ضمن فعال کردن شورای اکتشاف معادن کشور،  قانون معادن را نیز به زودی اصلاح کند.

وی افزود: از این پس همه اعتبارات موجود در وزارت صنایع و معادن وسازمان‌های توسعه‌ایی خصوصا" سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران در قالب مصوبات شورای سیاست گذاری اکتشاف معادن عملی خواهد شد.

وزیر صنایع و معادن با بیان اینکه با نهایی شدن برنامه‌های شورای سیاست‌گذاری اکتشاف معادن از اکتشافات مقطعی و بی‌محتوا جلوگیری خواهد شد، تصریح کرد: در صورتی که اکتشاف معادن در کشور دارای برنامه و نقطه مشخصی نباشد و ما به اکتشافات مقطعی و بی‌محتوا روی آوریم، علاوه بر از دست دادن اعتبارات موجود، قادر به حرکت کردن در جهت برنامه‌های مورد نظر دولت نخواهیم بود.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :