نقشه یکپارچه عکس ماهواره‌ای استان‌های خراسان تهیه شد

۰۴ خرداد ۱۳۸۷ | ۰۴:۲۰ کد : ۱۷۴۳۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۲۸
به‌منظور استفاده بهینه از اطلاعات ماهواره‌ای در زمینه‌های مختلف، عکس نقشه...

به‌منظور استفاده بهینه از اطلاعات ماهواره‌ای در زمینه‌های مختلف، عکس نقشه ماهواره‌ای یکپارچه استان‌های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی به همت کارشناسان مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال‌شرق کشور تهیه شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهندس جمال روشن‌روان مدیر مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال‌شرق کشور گفت: عکس نقشه‌ ماهواره‌ای یکپارچه استان‌های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی در مقیاس یک‌دویست‌وپنجاه‌هزارم، توسط کارشناسان گروه ژئومتیکس این مدیریت تهیه شده که برای بهره‌برداری به سازمان‌های صنایع و معادن، دانشگاه‌ها و استانداری استان‌های مربوطه ارسال خواهد شد.

وی با اشاره به تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی یک‌بیست وپنج‌هزارم در منطقه شرق کشور افزود: سال گذشته با مشخص شدن استانداردها، 7 برگه از نقشه‌های زمین‌شناسی در مقیاس یک‌بیست‌وپنج‌هزارم تکمیل و به کمیته ارزیابی انتشارات تحویل شده و به زودی به مرحله چاپ نهایی خواهند رسید.

روشن‌‌روان با بیان اینکه تا پایان سال جاری نیز 6 برگه آماده خواهد شد، تصریح کرد: در حال حاضر کارشناسان مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال‌شرق کشور در حال آماده‌سازی 3 برگ از نقشه‌های زمین‌شناسی یکصدهزارم هستند که امید است این نقشه‌ها نیز تا پایان سال به مراحل چاپ نهایی برسند.

مدیر مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی شمال‌شرق کشور یادآور شد: کارشناسان مرکز مشهد نقشه‌های زمین‌شناسی منطقه‌ای را تهیه می‌کنند و با انجام مناقصه بخشی از برداشت‌ها و تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی مهندسی و زیست‌محیطی به بخش خصوصی فعال واگذار شده است و تا پایان تابستان سال جاری نقشه زمین‌شناسی رقومی یکپارچه استان خراسان‌رضوی با مقیاس یک‌بیست‌وپنج‌هزارم به مرحله چاپ می‌رسد.

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :