دومین دوره مسابقات فیلم‌های پدیده‌های زمین‌شناسی و ژئوتوریسمی ایران

۲۷ خرداد ۱۳۸۷ | ۰۲:۴۸ کد : ۱۷۵۶۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۰۱
گروه فناوری اطلاعات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به منظور...

گروه فناوری اطلاعات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به منظور شناسایی و معرفی پدیده‌های زمین‌شناسی ایران و ارتقاء سطح آگاهی علاقه‌مندان و توسعه فرهنگ گردشگری ژئوتوریسم مسابقه فیلم پدیده‌های زمین‌شناسی و ژئوتوریسمی ایران را برای دومین سال متوالی برگزار می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهندس حمیدرضا زارعی معاون گروه فناوری اطلاعات این سازمان از برگزاری دومین دوره مسابقات فیلمبرداری از پدیده‌های زمین‌شناسی و ژئوتوریسمی ایران خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این مسابقه شناسایی و معرفی پدیده‌های زمین‌شناسی ایران و ارتقاء سطح آگاهی علاقه‌مندان به پدیده‌های زمین‌شناسی و ژئوتوریسمی و توسعه فرهنگ گردشگری ژئوتوریسم کشور است.

وی افزود: این مسابقه برای دومین سال در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار می‌شود وآثار دریافت‌شده از علاقه‌مندان پس از درج در سایت ژئوتوریسم این سازمان، توسط دیگر بازدید‌کنندگان داوری و هر ماه با انتخاب یک اثر به عنوان نمونه از محقق آن پدیده قدردانی خواهد شد.

زارعی با بیان این که فیلمبرداری می‌تواند با دوربین‌های حرفه‌ای یا دیجیتال خانگی و تلفن همراه و با موضوع پدیده‌های زمین‌شناسی و ژئوتوریسمی ایران باشد، تصریح کرد: آثار باید با فرمتAVI وMPEG همراه با تاریخ ضبط و مشخصات کامل فرد بر روی CD یا DVD ارسال شود.

وی با اشاره به وظیفه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به عنوان متولی رسمی امور زمین‌شناسی و معدنی کشور، یادآور شد: گروه فناوری اطلاعات این سازمان با هدف

معرفی پدیده‌های ژئوتوریسمی ایران، در سال 1386 اقدام به ایجاد وب‌سایت ژئوتوریسم کرد که داده‌های اولیه این سایت از سوی کارشناسان مرتبط با این بخش در سازمان در اختیار گروه قرار داده شد.

معاون گروه فناوری اطلاعات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور افزود: پس از ایجاد این سایت و ارائه اطلاعات تصویری و متنی در مورد پدیده‌های ژئوتوریسمی در استان‌های مختلف، اقدام به برگزاری اولین دوره مسابقات فیلم برداری از پدیده‌های زمین‌شناسی و ژئوتوریسمی کرد به نحوی که با استقبال گسترده‌ای از سوی کاربران این سایت مواجه شد و حدود 60 فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال گردید که پس از بررسی و داوری فیلم‌ها به سه اثر جوایزی همزمان با اختتامیه گردهمایی علوم‌زمین ‌اهدا شد.

یاد آور می‌شود آخرین مهلت ارسال فایل‌ها اول دی‌ماه سال جاری و زمان برگزاری مسابقه همزمان با بیست‌و‌هفتمین گردهمایی علوم‌زمین‌در اردیبهشت ماه سال آینده خواهد بود و آثار منتخب در وب‌سایت ژئوتوریسم ایران وابسته به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ارائه خواهد شد واین سازمان مجاز است از آثار ارسالی در امور تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی محصولات استفاده نماید.

دبیرخانه برگزاری مسابقه به نفر اول لوح تقدیر و 5 سکه طلا، نفر دوم لوح تقدیر و 3 سکه طلا و نفر سوم لوح ‌تقدیر و 1 سکه طلا اهدا خواهد کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت دریافت فرم ثبت نام در مسابقه به آدرس http://geotourism.gsi.ir مراجعه نمایند.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :