رشد 500 درصدی اکتشاف ذخایر معدنی کشور در 34 ماهه گذشته

۰۹ تیر ۱۳۸۷ | ۱۰:۳۸ کد : ۱۷۶۲۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۹۳۰
با افزایش روند فعالیت‌های اکتشافی در 34 ماهه گذشته و حمایت‌های گسترده...

با افزایش روند فعالیت‌های اکتشافی در 34 ماهه گذشته و حمایت‌های گسترده دولت و مجلس از بخش صنعت و معدن کشور، شاهد بیش از 500 درصد رشد در میزان ذخیره قطعی اکتشاف شده ذخایر معدنی کشور بوده‌ایم.

مهندس محمدتقی کره‌ای معاون وزیر صنایع و معادن و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور که در مراسم بزرگداشت روز صنعت ومعدن در استان زنجان سخن می‌گفت ضمن اعلام این مطلب افزود: از آغاز به فعالیت دولت نهم تاکنون 58 درصد رشد در مجموع درخواست‌های اکتشافی و 45 درصد رشد در صدور مجوز گواهی کشف برای فعالان بخش معدن داشته‌ایم که این امر نشان از انگیزه بالای سرمایه‌گذاران و فعالان بخش خصوصی به فعالیت در بخش معدن و اکتشاف ذخایر معدنی کشور دارد.

وی با اشاره به نقش برجسته بخش معدن در توسعه متوازن کشور گفت: نوآوری و شکوفایی، توسعه متوازن و تعامل جهانی که شعار امسال هفته صنعت ‌و‌معدن کشور است نشان از اهمیت والایی است که بخش صنعت و معدن در توسعه پایدار و عدالت‌محور کشور دارد و مسئولان نظام نیز به درستی بر اهمیت این موضوع واقف بوده و به آن تاکیدی می‌کنند.

معاون وزیر صنایع و معادن در ادامه با بیان ویژگی‌های ممتاز استان زنجان از لحاظ دارابودن پتانسیل‌های معدنی در کشور گفت: زنجان تنها استانی است که ماده معدنی بور به طور اختصاصی در آن استخراج می‌شود و ذخیره پتاس ایلجاق به عنوان اولین پتاس سنگی کشور در زنجان کشف شد که می‌تواند این استان را به قطب پتاس کشور تبدیل نماید.

کره‌ای در ادامه افزود: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز فعالیت‌های گسترده‌ای در استان زنجان به انجام رسانیده است که از آن جمله می‌توان به اکتشاف ذخایر طلای اپی‌ترمال در زنجان اشاره کرد که در آینده نتایج بسیار خوبی نیز برای استان درپی خواهد داشت.

در پایان این مراسم که با حضور معاون استاندار زنجان، رئیس سازمان صنایع و معادن استان زنجان و سایر مسئولان صنعتی و معدنی این استان حضور داشتند، منتخبان و برگزیدگان صنایع ومعادن و صنعتگران و معدنکاران نمونه استان زنجان لوح تقدیر و هدایای ویژه‌ای از ‌معاون وزیر صنایع و معادن و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور دریافت کردند.

کلید واژه ها: زنجان


نظر شما :