بهره‌برداری از طرح‌های صنعتی و معدنی در استان زنجان

۱۵ تیر ۱۳۸۷ | ۰۴:۳۵ کد : ۱۷۶۶۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۹۹۸
با حضور معاون وزیر صنایع ومعادن و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی...

با حضور معاون وزیر صنایع ومعادن و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، چندین طرح صنعتی و معدنی در استان زنجان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در این مراسم که معاون استاندار، امام جمعه، رئیس سازمان صنایع ومعادن و سایر مسوولان صنعتی و معدنی استان زنجان حضور داشتند، کلنگ‌زنی و احداث کارخانه سلیس پخته سلطانیه، افتتاح کارخانه سپیدان اسید غرب و کارخانه فرآوری و فلوتاسیون سرب و روی آریا واقع در شهرک صنعتی زنجان توسط مهندس محمدتقی کره‌ای معاون وزیر صنایع و معادن و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور انجام شد.

وی با اشاره به ویژگی‌های ممتاز استان زنجان از لحاظ دارا بودن پتانسیل‌های بالای معدنی در کشور گفت: زنجان تنها استانی است که ماده معدنی بور به طور اختصاصی در آن استخراج می‌شود و ذخیره پتاس ایلجاق به عنوان اولین پتاس سنگی کشور در زنجان کشف شد که می‌تواند این استان را به قطب پتاس کشور تبدیل نماید.

کره‌ای افزود: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز فعالیت‌های گسترده‌ای از  جمله  اکتشاف ذخایر طلای اپی‌ترمال زنجان انجام داده که در آینده نتایج بسیار خوبی برای استان در پی خواهد داشت.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با اشاره به ویژگی‌های مختلف صنعتی و معدنی استان زنجان گفت: اداره فعالیت‌های بخش معدن از سوی فعالان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی  یکی از مهمترین ویژگی‌های زنجان است و خوشبختانه در زمینه صنعت فرآوری موادمعدنی یکی از استان‌‌های پیشرو در کشور به حساب می‌آید که امید است بتوان با حضور گسترده‌تر علاقه‌مندان به این بخش، در آینده شاهد شکوفایی بیشتر صنعت فرآوری باشیم.

لازم به ذکر است در جریان این مراسم صنعتگران و معدنکاران کشور نیز با ارائه گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه فعالیت خود به معرفی برخی از چالش‌ها و مشکلات پیرامون فعالیت‌های صنعتی و معدنی در استان زنجان پرداختند و خواهان توجه بیشتر دولت به سرمایه‌گذاران و فعالان بخش صنعت و معدن کشور شدند و در پایان این مراسم نیز منتخبان و برگزیدگان صنایع ومعادن و صنعتگران  و معدنکاران نمونه استان زنجان لوح تقدیر و هدایای ویژه‌ای از ‌معاون وزیر صنایع و معادن دریافت کردند.

کلید واژه ها: زنجان


نظر شما :