نخستین همایش ملی گوهر ایرانی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

۱۶ تیر ۱۳۸۷ | ۰۳:۴۰ کد : ۱۷۶۷۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۲
کانون توسعه فن‌آوری دانشگاه تربیت مدرس با همکاری معاونت معدنی وزارت صنایع ...

کانون توسعه فن‌آوری دانشگاه تربیت مدرس با همکاری معاونت معدنی وزارت صنایع و معادن، نخستین همایش ملی گوهر ایرانی را در حوزه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، با شعار گذاری بر صنعت و تجارت گوهر و سنگ‌های قیمتی در ایران، هفدهم تیرماه در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی ‌و اکتشافات‌معدنی کشور، همایش گوهر ایرانی همایشی‌ مدیریتی و تصمیم‌ساز است که با هدف ایجاد بستر مناسب برای هماهنگی حلقه‌های مختلف این صنعت در زمینه‌های سیاست‌گذاری، بخش خصوصی و تامین سرمایه علمی برگزار می‌شود که  به‌ علت عدم آشنایی سیاست‌گذاران، مسوولان، دانشگاهیان و جامعه با سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، این زمینه جذاب، دارای ارزش افزوده بالا و توانمند برای اشتغال‌زایی محجور مانده است.

ایجاد نگرشی مناسب در سیاست‌گذاران، درک لزوم وجود یک برنامه جامع در حوزه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، شناساندن ظرفیت‌های کشور در این حوزه جهت سرمایه‌گذاری و اشتغال و ارائه راهکارهای عملی برای استفاده از پتانسیل‌های موجود در کشور از جمله اهداف برگزاری این همایش است.

بر اساس این گزارش سیاست‌های کلی کشور در توسعه صنعت سنگ‌های قیمتی، مشکلات فنی و مدیریتی کشور در حوزه اکتشاف، استخراج، فرآوری و تراش، توانایی هنر ایرانی جهت ارتقای جایگاه جهانی ایران در سنگ‌های قیمتی، کارآفرینی و تعاون، راهکارهای موثر برای توسعه سرمایه‌گذاری، تجارت و بازاریابی سنگ‌های قیمتی و استراتژی کشورهای پیشرو در صنعت سنگ‌های قیمتی از محورهای این همایش است.

کارگاه‌های آموزشی گوهرشناسی، طراحی جواهرات، تراش، جواهرسازی و تدوین طرح کسب و کار به عنوان برنامه‌های جنبی همایش یاد شده است.

یادآور می‌شود مسوولان و سیاست‌گذاران بخش دولتی از جمله وزارت صنایع و معادن، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع‌معدنی،  سازمان میراث فرهنگی، وزارت تعاون، وزارت کار و امور اجتماعی، شهرداری تهران ، سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، همچنین شرکت‌های معدنی و صنعتی و موسسات فعال در زمینه سنگ‌های قیمتی و نمیه‌قیمتی، تاجران و فروشندگان، متخصصان و دانشگاهیان حامیان و همکاران برگزاری  این همایش هستند.

علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه همایش به شماره تلفن 82884354 تماس یا به سایت اینترنتی http://gohar.modares.ac.ir  مراجعه نمایند.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :