رتبه نخست محتوا به وب‌گاه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اختصاص یافت

۰۵ مرداد ۱۳۸۷ | ۰۹:۲۳ کد : ۱۷۷۹۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۴۰
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس....

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس آرش ممبینی ابوالفتح مدیر پورتال این سازمان از اختصاص رتبه نخست وب‌گاه‌های دولتی به  وب‌گاه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور خبر داد و گفت: وب‌گاه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور توانست در میان 186 سایت، رتبه نخست محتوا را در سطح کشور به خود ا ختصاص دهد.

وی افزود: نخستین همایش ارزیابی وب‌گاه‌های دولتی با هدف ‌ایجاد استاندارها، ‌ارائه راهبردهای خدماتی به منظور توسعه دولت الکترونیک و ایجاد انسجام ملی در عرصه مجازی برگزار شد.

ممبینی ابوالفتح با بیان این که شکل‌گیری این حرکت در سال 86 و در پی برگزاری جشنواره تولید و ساماندهی محتوای الکترونیکی ایران (تسما) انجام شد، خاطر نشان کرد: این جشنواره جهت تشویق و ترغیب دستگاه‌های دولتی به عرضه اطلاعات و خدمات به مردم از طریق وب، برای نخستین بار به همت دبیرخانه شورای‌عالی اطلاع‌رسانی، ستاد تبصره ١٣ و با پشتیبانی علمی دانشگاه تهران انجام شد.

مدیر پورتال سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در ادامه یادآور شد: در این طرح ١٨٦ سازمان دولتی کشور در ٦معیار شامل محتوا، تعاملی بودن، خدمات، فناوری، طراحی و کاربرپسندی به صورت مستقل مورد ارزیابی قرار گرفتند.

وی با بیان این که در این مراسم وب‌گاه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در معیار محتوا رتبه اول را کسب کرد، تصریح کرد: وب‌گاه راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و وب‌گاه مجلس شورای اسلامی رتبه‌های دوم و سوم را کسب کردند.

گفتنی است وب‌گاه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از سال 1381 زیر نظر گروه فناوری اطلاعات سازمان شروع به فعالیت نمود و هم اکنون اطلاع‌رسانی آن شامل نقشه‌های زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی، قوانین و مقررات، پرسش و پاسخ ، خبرنامه الکترونیکی،  آموزش الکترونیکی، آلبوم تصاویر، مقالات علمی ، تازه‌ها، نشریات، آزمون مجازی، کتاب الکترونیکی، عکس روز، تابلوی اعلانات، فروشگاه الکترونیکی، معرفی دستگاه‌های آزمایشگاهی، ژئوتوریسم،  نظرات و پیشنهادات، پیوندها، جستجوی پیشرفته، مرکز خبر علوم زمین، گزارش‌ها، کنفرانس‌ها، بانک داده‌های علوم‌زمین، دانشگاه‌ها و اساتید، فرهنگ واژگان علوم‌زمین، سیستم جامع فسیل‌شناسی، نرم افزارهای تحت موبایل، معادن، اطلاعات زمین‌شناسی و معدنی استان‌های کشور، اطلاعات ارسالی کاربران و راهنمای سایت است.

یاد آور می شود تمامی سیستم‌های مذکور  در ساختار کنونی این وب‌گاه از طریق آیتم‌های درباره سازمان، محصولات، علوم و دانش، خدمات، اطلاعات و دانلود، پژوهش و آموزش، مرکز خبر، اطلاعات استان‌ها و سایت‌های وابسته، جهت مطالعه و بررسی در دسترس علاقه‌مندان و پژوهشگران علوم‌زمین است.


نظر شما :