قابلیت سازمان زمین‌شناسی ایران، برای انجام وظایف بیشتر و جدیدتر

۲۶ مرداد ۱۳۸۷ | ۰۹:۱۴ کد : ۱۷۸۸۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۷۹
به خاطر توانایی‌های موجود در بین زمین‌شناسان ایرانی، قابلیت واگذاری وظایف بیشتر....

به خاطر توانایی‌های موجود در بین زمین‌شناسان ایرانی، قابلیت واگذاری وظایف بیشتر و جدیدتری به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ایران وجود دارد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، پروفسور   Cadet فرانسوی، رئیس کمیسیون بین‌المللی نقشه‌های زمین‌شناسی دنیا از غرفه این سازمان در سی‌و‌سومین کنگره بین‌المللی زمین‌شناسی اسلو بازدید کرد و توان بالای زمین‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران را ستود.

وی گفت: به خاطر توانایی‌های موجود، قابلیت واگذاری وظایف بیشتر و جدیدتری به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ایران وجود دارد که امیدوارم در مجمع عمومی این کنگره مورد بازبینی قرار گرفته و در مورد گسترش وظایف این سازمان، برنامه‌ها و تصمیمات جدیدی اتخاذ شود.

پروفسور Cadet ضمن تشکر و قدردانی از کمک‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران، یادآور شد. حضور جوانان جدید و پرتوانی که سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران برای شرکت در مجمع عمومی CGMW اعزام کرده، آغاز کننده راه جدیدی برای انجام فعالیت‌های بزرگ در منطقه است.

رئیس کمیسیون بین‌المللی نقشه‌های زمین‌شناسی دنیا در پایان ضمن یادآوری فعالیت‌های بین‌المللی که تا به حال سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران در سطح دنیا انجام داده، تصریح کرد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران معاون خاورمیانه‌ای کمیسیون بین‌المللی نقشه‌های زمین‌شناسی دنیاست، و تا به حال 7 پروژه بزرگ از جمله نقشه‌های زمین‌شناسی تکتونیک، سایز موتکتونیک دنیا و کینماتیک دنیا و کارگروه جنوب‌غربی نقشه‌ زمین‌شناسی آسیا را انجام داده است.


نظر شما :