رئیس اتحادیه بین‌المللی زمین‌شناسی خواستار توسعه مناسبات ایران و چین شد

۲۳ مرداد ۱۳۸۷ | ۰۹:۳۳ کد : ۱۷۸۹۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۴۹
رئیس اتحادیه بین‌المللی زمین‌شناسی، در سی‌وسومین کنگره بین‌المللی زمین‌شناسی....

رئیس اتحادیه بین‌المللی زمین‌شناسی، در سی‌وسومین کنگره بین‌المللی زمین‌شناسی اسلو خواستار توسعه مناسبات ایران و چین شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، Dr.Hongren Zhang رئیس اتحادیه بین‌المللی زمین‌شناسی(IUGS) ضمن تشکر از حضور کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران در سی‌وسومین کنگره بین‌المللی زمین‌شناسی اسلو، یادآور شد: همانطور که پدیده‌های زمین‌شناسی ایران بسیار متنوع هستند، تعداد زمین‌شناسان ایران نیز طی سال‌های اخیر افزایش یافته که این موضوع بسیار خوشحال‌کننده است.

وی افزود: ایران و چین از حدود 2هزار سال پیش روابط خوبی با یکدیگر داشته‌اند و معتقدم روابط دو جانبه طی سال‌های اخیر توسعه بیشتری یافته است.

رئیس اتحادیه بین‌المللی زمین‌شناسی ضمن اشاره به جاده ابریشم به عنوان محلی برای ارتباط بیشتر ایران و چین گفت: در حال حاضر دو کشور برای تامین انرژی، مناسبات فراوانی با یکدیگر دارند که باید در آینده نسبت به توسعه این همکاری‌ها تلاش کرد.

وی با اشاره به امضاء تفاهم‌نامه توسعه مناسبات زمین‌شناسی و معدنی بین ایران و ایالت جیانگ‌سی چین یادآور شد: حدود 10 پروژه اکتشافی بین دو طرف در حال اجراست که امید است برگزاری چنین کنگره‌هایی راه را برای توسعه مناسبات بیش از گذشته هموار سازد.


نظر شما :