سازمان‌های زمین‌شناسی ایران و عراق تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند

۲۲ مرداد ۱۳۸۷ | ۱۴:۵۳ کد : ۱۷۸۹۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۲۷
سازمان‌های زمین‌شناسی ایران و عراق، همزمان با سی‌و‌سومین کنگره بین‌المللی...

سازمان‌های زمین‌شناسی ایران و عراق، همزمان با سی‌و‌سومین کنگره بین‌المللی زمین‌شناسی در نروژ، تفاهم‌نامه همکاری‌های زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی امضاء کردند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر صفا فؤاد، معاون اجرایی سازمان زمین‌شناسی عراق از غرفه سازمان زمین‌شناسی ایران در سی‌‌وسومین کنگره بین‌المللی زمین‌شناسی اسلو بازدید و نسبت به توسعه همکاری‌های دو طرف تاکید کرد.

وی ضمن تحسین دستاوردهای کشورمان در زمینه‌های مختلف زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی، نسبت به توسعه همکاری‌های دو جانبه تاکید کرد و مقرر شد پس از عقد یادداشت تفاهم همکاری، پیگیری‌های لازم برای اجرایی ‌کردن آن صورت گیرد.

همکاری در موارد اکتشاف، نقشه‌برداری‌های زمین‌شناسی در آتشفشان‌ها، سیستم اطلاعات جغرافیایی، زمینه‌شناسی پزشکی، لرزه‌شناسی، کانی‌شناسی، مکانیک خاک و مخاطرات زمین، از زمینه‌های مورد نیاز برای تربیت نیروی انسانی سازمان زمین‌شناسی عراق است که سازمان زمین‌شناسی ایران نسبت به آموزش کارشناسان عراقی در آینده اقدام خواهد کرد.

گفتنی‌ست براساس توافق دو جانبه، طی 3 ماه آینده و با دعوت رسمی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ایران، یک هیئت عراقی از ایران بازدید خواهند کرد تا زمینه‌های رسیدن به راه‌های اجرایی یادداشت تفاهم موردنظر فراهم شود.


نظر شما :