نخستین کنفرانس جهانی ژئوتوریسم در استرالیا برگزار شد

۰۹ شهریور ۱۳۸۷ | ۰۴:۲۸ کد : ۱۷۹۵۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۸۴
با هدف معرفی گردشگری زمین‌شناسی کشورها، نخستین کنفرانس جهانی ژئوتوریسم با....

با هدف معرفی گردشگری زمین‌شناسی کشورها، نخستین کنفرانس جهانی ژئوتوریسم با میزبانی استرالیا و حضور علاقه‌مندان و پژوهشگران زمین‌شناسی برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس علیرضا امری‌کاظمی مجری طرح ژئوتوریسم این سازمان که به عنوان نماینده ایران در نخستین کنفرانس جهانی ژئوتوریسم در استرالیا شرکت کرده بود، گفت:  بیش از 220 کارشناس و متخصص و پژوهشگر رشته‌های زمین شناسی، جغرافیا و طبیعت‌گردی از 46 کشور جهان در این کنفرانس که با حضور وزرای گردشگری و مدیران بلند مرتبه از چند کشور مختلف برگزار شد، حضور یافتند.

وی با اشاره به مقاله ارائه شده خود در جلسات علمی کنفرانس یادآور شد: در بخش توسعه و تفسیر ژئوتوریسم با مقاله‌ای تحت عنوان زیبایی‌شناسی در ژئوتوریسم که برای اولین بار از تاریخ شکل‌گیری ژئوتوریسم تاکنون به این موضوع پرداخته می‌شد، به بررسی مسائل مرتبط پرداخته شد که مورد توجه حاضران نیز قرار گرفت.

امری کاظمی از برپایی نمایشگاه عکس پدیده‌ها و عوارض زمین‌شناختی ایران در خلال برگزاری کنفرانس خبر داد و افزود: استقبال بسیار گسترده از نمایشگاه عکس و ابراز شگفتی اغلب بازدیدکنندگان از گوناگونی پدیده‌های زمین‌شناختی و طبیعت ایران یکی از نکات بارز این نمایشگاه بود.

مجری طرح ژئوتوریسم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در ادامه تصریح کرد:  پروفسور راس داولینگ دبیر کنفرانس در سخنرانی مراسم افتتاحیه، برپایی نمایشگاه عکس پدیده‌های زمین‌شناختی ایران را موجب ارتقاء ارزش و اعتبار افزوده‌ برای کنفرانس جهانی ژئوتوریسم دانست و خاطر نشان کرد که در این نمایشگاه شکوه و زیبایی منحصربه‌فرد زمین‌شناسی ایران در معرض دید همگان قرار گرفته و از سازمان زمین‌شناسی ایران که حاضران را در لذت تماشای این زیبایی‌ها سهیم نمود، قدردانی کرد.

وی ابراز علاقه گروه کثیری از پژوهشگران برای بازدید از ایران و همکاری در پروژه‌های مشترک در زمینه ژئوتوریسم و ژئوپارک با سازمان زمین‌شناسی ایران و تقدیر از ایشان را به عنوان یکی از اولین سخنرانان رسمی در زمینه ژئوتوریسم در کشور استرالیا و جهان به خاطر معرفی پتانسیل‌های ژئوتوریسم ایران در سال 2002 میلادی را که موجب  تدوین کتاب ژئوتوریسم جهانی شد را به عنوان دستاوردهای نخستین کنفرانس جهانی ژئوتوریسم در استرالیا یاد کرد.


نظر شما :