موافقت با طرح اعطای تسهیلات به دارندگان پروانه های اکتشافی

۱۲ شهریور ۱۳۸۷ | ۰۵:۵۵ کد : ۱۷۹۷۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۵۳
اعتبارات لازم برای حمایت از دارندگان پروانه‌‌های اکتشافی در سال 87، در قالب...

اعتبارات لازم برای حمایت از  دارندگان پروانه‌‌های اکتشافی در سال 87، در قالب طرح اعطای تسهیلات از سوی وزارت صنایع و معادن اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس نادعلی اسماعیلی‌دهج مدیرکل نظارت و کنترل عملیات اکتشاف این سازمان ضمن بیان این مطلب گفت: اعطای تسهیلات از سال 84 و از طریق طرح کمک‌های فنی و مالی وزارت صنایع و معادن جهت اکتشافات سهمیه‌ای به دارندگان پروانه‌های اکتشاف در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این که وام‌های اکتشافی سال 85 و 86 پرداخت شده و در سال جاری نیز اعتبار لازم جهت طرح یاد شده در نظر گرفته شده است، یادآور شد: تمامی استان‌ها باید طبق دستورالعمل‌های موجود، درخواست وام خود را ارسال کرده تا سازمان زمین‌شناسی واکتشافات معدنی کشور نسبت به آنها اقدام کند.

اسماعیلی‌دهج با بیان این که وام‌های اکتشافی به دو طریق در اختیار دارندگان پروانه‌های اکتشافی قرار می‌گیرد، تصریح‌کرد: بازپرداخت وام  به عهده دارندگان پروانه‌های اکتشافی که تا 35 درصد از عملیات اکتشاف را انجام داده‌اند خواهد بود، و آنها می‌توانند پس از بررسی‌های لازم توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تا سقف 200 میلیون ریال از بانک‌ها وام دریافت کنند.

مدیرکل نظارت و کنترل عملیات اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در ادامه افزود: صندوق ‌بیمه درخواست دارندگان پروانه‌های اکتشافی که ریسک اقتصادی را نمی‌پذیرند، بررسی و تائید نموده، سپس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز آنها را جهت دریافت وام به بانک معرفی می‌کند.

اسماعیلی‌دهج تاکید کرد: در صورت مثبت بودن عملیات، بازپرداخت وام بر عهده خود دارندگان بوده و در غیر این صورت بیمه قرامت آن را پرداخت خواهد کرد.


نظر شما :