آئین بزرگداشت سال جهانی سیاره زمین برگزار می‌شود

۲۰ آبان ۱۳۸۷ | ۰۵:۳۵ کد : ۱۸۳۲۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۳۸
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با برگزاری آئین ویژه بزرگداشت....

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با برگزاری آئین ویژه بزرگداشت سال جهانی سیاره زمین، به معرفی و ترویج این شاخه از علوم می‌پردازد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، دکتر منوچهر قرشی رئیس پژوهشکده علوم‌زمین از برگزاری آئین ویژه بزرگداشت سال جهانی سیاره زمین در این سازمان خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت زمین و علوم وابسته به آن در زندگی انسان‌ها و نامگذاری سال 2008 به عنوان سال جهانی سیاره زمین با شعار علوم زمین برای جامعه، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور طی مراسمی در 21آبان ماه به بزرگداشت این سال می‌پردازد.

وی افزود: حدود پنج سال پیش اتحادیه بین‌المللی علوم زمین‌شناختی(IUGS) و بخش علوم‌زمین یونسکو کار بر روی یک طرح پیشنهادی برای اعلام سال جهانی سیاره زمین برای سازمان ملل را آغاز کردند که هدف از ابن کار اطمینان یافتن از استفاده گسترده‌تر و موثرتر جامعه از دانش اندوخته شده چهارصد هزار دانشمند علوم‌زمین دنیا عنوان شده است.

قرشی با بیان این که ده موضوع با گرایش‌های مختلف در این طرح مورد توجه قرار گرفته، یادآور شد: سلامت، اقلیم، آب‌های زیرزمینی، اقیانوس، خاک، ژرفای زمین، کلان‌شهرها، مخاطرات و منابع و زندگی از جمله مواردی هستند که به طور جدی در سال سیاره زمین به آن‌ها پرداخته می‌شود.

رئیس پژوهشکده علوم‌زمین با اشاره به این که هدف سال جهانی سیاره زمین افزودن آگاهی مردم و شناخت آن‌ها از ارزش زمین به عنوان سرچشمه اولیه تمام نیازهای روزانه انسان است، خاطر نشان کرد: این سال در نظر دارد مردم را از خطرهایی که از سوی زمین تهدید می‌کند، آگاه‌تر سازد و دانش آن‌ها را برای مقابله بهتر با این تهدیدها افزایش دهد.


نظر شما :