دوره آموزش علوم زمین کارشناسان سازمان زمین‌شناسی افغانستان در ایران آغاز به کار کرد

۰۷ دی ۱۳۸۷ | ۰۶:۲۰ کد : ۱۸۴۹۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۲۹
نخستین دوره آموزش تخصصی علوم‌زمین کارشناسان سازمان زمین‌شناسی افغانستان در...

نخستین دوره آموزش تخصصی علوم‌زمین کارشناسان سازمان زمین‌شناسی افغانستان در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشوردر حال برگزاری است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، سیدهادی میرمحمدمیگونی مدیر روابط‌بین‌الملل این سازمان از برگزاری نخستین دوره آموزشی علوم‌زمین کارشناسان سازمان زمین‌شناسی افغانستان خبر داد و گفت: دوره یاد شده از روز شنبه7 دی تا 15بهمن سال جاری به مدت 6 هفته آموزشی و بر اساس یادداشت تفاهم امضاء شده ایران و افغانستان در بخش زمین‌شناسی و معدن آغاز شده است.

وی افزود: دوره آموزشی مذکور در پی تفاهمات انجام شده بین وزارت معادن افغانستان و وزارت صنایع و معادن ایران در راستای توسعه روابط بین دو کشور و با توجه به علاقمندی دو طرف به ادامه همکاری‌های اقتصادی از جمله در بخش علوم زمین و معادن و صنایع معدنی و به منظور آشنایی کارشناسان سازمان زمین‌شناسی افغانستان برگزار شده است.

میگونی با بیان اینکه دوره آموزشی یاد شده در10 فصل مبانی اکتشاف، اکتشافات ژئوشیمیایی، ژئوفیزیک هوایی، هاپیراسپکترال، دورسنجی، پایگاه داده‌های علوم‌زمین، اکتشافات موضوعی، زمین‌شناسی مهندسی و آزمایشگاه برگزار خواهد شد، تصریح کرد: راه‌اندازی آزمایشگاه جواهرشناسی، آموزش و انتقال تکنولوژی در تمام زمینه‌های علوم‌زمین، آموزش استحصال مس و سایر فلزات از سنگ معدنی، اعزام مشاوران متخصص در زمینه امور معادن و زمین‌شناسی به افغانستان و انجام مطالعات اکتشافی برروی محدوده سنگان در کشور افغانستان برای کانسنگ آهن از دیگر بخش‌های مورد توافق دو طرف است.

گفتنی‌ست: دوره آموزشی مذکور با حضور آقایان محمدی  معاون اقتصادی آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه ایران و سید معصوم بدخش معاون سفارت جمهوری اسلامی افغانستان و جمعی از معاونان و مدیران سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور برگزار شده است.


نظر شما :