اجرایی شدن ثبت محدوده‌های معدنی در همه استان‌ها تا پایان امسال

۱۵ دی ۱۳۸۷ | ۰۴:۱۷ کد : ۱۸۵۱۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۰۷
ثبت محدوده‌های معدنی تا پایان سال جاری در همه استان‌های کشور اجرایی می‌شود...

ثبت محدوده‌های معدنی تا پایان سال جاری در همه استان‌های کشور اجرایی می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس محمدتقی کره‌ای رییس این سازمان از ثبت محدوده‌های معدنی تا پایان سال جاری در همه استان‌های کشور جبر داد و گفت: ثبت محدوده‌های معدنی تاکنون در چند استان کشور به صورت آزمایشی اجرا شده و امیدواریم در سایر استان‌های کشور نیز تا پایان سال جاری به مرحله اجرا برسد.

وی با بیان این‌که هم اکنون بحث رقومی کردن اطلاعات گذشته و تطابق محدوده‌ها روی زمین در حال انجام است، خاطر نشان کرد: در گذشته این کار تنها در چند کشور توسعه‌یافته معدنی دنیا مانند کانادا و استرالیا انجام می‌شد و در برخی از کشورها مانند مغولستان نیز کشورهای مطرح برای دسترسی به منابع غنی معدنی آن‌ها، اقدام به اجرای ثبت محدوده‌های معدنی کرده‌اند که باعث شده، میزان سرمایه‌گذاری در این کشورها در یک سال چندین برابر شود.

کره‌ای افزود: با توجه به دستور وزیر صنایع و معادن تا پایان امسال باید ثبت محدوده‌های معدنی کشور که کاری زمان‌بر است، اجرایی شود.

رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشوربا اشاره به ثبت محدوده های معدنی به صورت آزمایشی یادآور شد: با اجرای این طرح به صورت آزمایشی در سه استان قزوین، سمنان و زنجان نقاط ضعف و قوت این طرح مشخص شد که امید است تا پایان سال جاری در همه استان‌ها به مرحله اجرایی برسد.


نظر شما :